Өз еліңнің патриоты болу
Өзін-өзі тану
Сынып:
3- сынып
Бөлім:
Адам болам десеңіз
Тақырып:
Өз еліңнің патриоты болу
03.03.2020
67
2
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | Білімділік: оқушыларға «Отанды сүю» , «патриот болу» ұғымдарын түсіндіре отырып , отансүйгіштікке баулу; Дамытушылық: оқушылардың мейірімділік қасиеттерін дамыту; Тәрбиелік:оқушыларды отансүйгіштікке , мейірімділікке , қайырымдылыққа тәрбиелеу. |
Сабақтың мақсаты: | оқушылардың өз елінің патриоты болу түсініктерін кеңейту арқылы сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу. |
Тілдік мақсаттар: | "отан" , "патриот" ұғымдарының мәнін түсіну , талдау |
Күтілетін нәтиже: | оқушылардың отансүйгіштік , мейірімділік қасиеттері дамиды , өз елінің патриоты болу дегенді түсінеді |
Бағалау критерийлері: | отанға , елге қызмет етуге деген ұмтылыстары бағаланады |
Құндылықтарды дарыту: | сүйіспеншілік құндылығының жарыққа шығуына ықпал ету |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | интербелсенді тақта , компъютер |
Пәнаралық байланыс: | қазақ тілі , әдебиеттік оқу , музыка |
Бастапқы білім: | "патриот" терминіннің мағынасын біледі |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңi: Сәлемдесу.5Т қадағалау.Жағымды күйге келу. | "Путь сердца" релаксациясы |
Сабақтың ортасы |
<p>Үй тапсырмасын тексеру: «Мәншүк әні» әңгімесін талдау.Қойылатын сұрақтар:-Мәншүк еліне деген сүйіспеншілігін қалай танытты? -Мәншүк халқының өнерін қалай асқақтатты? -Отанды сүю , риясыз қызмет ету парыз ба?Неліктен? -Отанды сүю қандай іс-әрекеттерден бастау алады деп ойлайсыңдар? -өзің «Отан отбасынан басталады» дегенді қалай түсінесің? -сен өз еліңе деген сүйіспеншілігіңді қалай білдірер едің? -мейірімділік сендерді қандай істерге жетелейді? -қандай қайырымдылық жасадыңдар? </p><p>Дәйексөз «Адал адам Отанын сүйеді» Ахмет Байтұрсынұлы 2-рет ер балаларға , 2- рет қыз балаларға айтқызу , бірге қайталау.Дәптерге жазу. </p><p>Әңгімелеу Ең жас студент Абзал Мырзаш туралы әңгімелеп беру.Талдау.Сұрақтар:-Абзал қандай бала болып өсіп келе жатты? -ол мектепте қалай оқыды? -Абзалдың қандай қасиеттерін байқадыңдар? -сендер мейірімділіктеріңді қалай білдіріп жүрсіңдер? -Абзал сияқты отансүйгіштіктеріңді қандай істеріңнен көруге болады? -ойланбастан қайырымдылық танытқан кездерің болды ма? </p><p>Шығармашылық жұмыс Жеке жұмыс.Тапсырма:сөйлемді аяқтау:Мен өз елімнің патриоты боламын , себебі мен...</p><p>Топпен ән айту Атамекен әнін бірге орындау.</p> | |
Сабақтың соңы |
Үйге тапсырма: №25 сабаққа 119 беттегі «Райымбек бастауы» аңызын оқып және мазмұндап келу. | 119 бет " Райымбек бастауы" |
Рефлексия |
Соңғы тыныштық сәтi:Аяқ-қолымызды айқастырмай , түзеліп отырып , бүгінгі сабақта айтылған жақсы сөздер мен істерді жүрегімізге сақтап алайық.Сабақ аяқталды! Сау болыңыздар! |
Пікірлер(0)