Зат есім
Қазақ тілі (Т1)
Сынып:
4-сынып
Бөлім:
Табиғи құбылыстар
Тақырып:
Зат есім
19.02.2020
46
1
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 4.3.5.1 – стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап, түзету;жазба жұмысын қазақ тілінің пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларына сәйкес өз бетінше редакциялау. |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар:Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіру, мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау, оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жазба жұмыстары жүргізу арқылы оқушылардың тыңдалым, айтылым, оқылым, жазылым дағдылары жетілдіріледі. Көптеген оқушылар:тыныс белгілері үйретіледі, жасалу жолдары танытылады. Кейбір оқушылар:топтық,жұптық, жеке жұмыстарды орындайды. |
Тілдік мақсаттар: | Лексика мен терменалогия |
Күтілетін нәтиже: | Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіру, мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау, оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жазба жұмыстары жүргізу арқылы оқушылардың тыңдалым, айтылым, оқылым, жазылым дағдылары жетілдіріледі. |
Бағалау критерийлері: | Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіру, мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау, оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жазба жұмыстары жүргізу арқылы оқушылардың тыңдалым, айтылым, оқылым, жазылым дағдылары жетілдіріледі. |
Құндылықтарды дарыту: | Адамгершілік, еңбекқорлық. |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Электронды тапсырмалар. |
Пәнаралық байланыс: | «Мәдени мұра» лексикалық ортақ тақырыбы аясында қарастырылады. «Мәдени мұра дегеніміз не?», «Абайдың қара сөздері-ұрпаққа мәңгі мұра», «Мәдени ескерткіштер сыр шертеді», «Мақала жазамын» тақырыптарындағы мәтіндермен жұмыс «Дүниетану», «Музыкамен» пәнаралық байланыста жүзеге асыруды мүмкін етеді. |
Бастапқы білім: | Оқушылар алдыңғы сыныптарда көркем шығарма және ғылыми-көпшілік мәтіндермен таныс. Мәтін түрлері мен жанрын ажырата алады. Сөз мағынасымен жұмыс істеуде дереккөздерді дұрыс пайдалана алады. Аудио жазбалары арқылы ойын ауызша және жазбаша жеткізеді. |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы |
) «Сиқырлы қапшық» Қапшыққа салынған саны бірдей қызыл,сары,жасыл шариктер таңдап алуды ұсынамын. Осы түстер бойынша оқушыларды 3 топқа бөлемін: 1-топ: «Мергендер» (қызыл түсті) 2-топ: « Ептілер » (сары түсті) 3-топ: « Жүйріктер» (жасыл түсті) Шаттық шеңбері Дене мүшелерімен амандасу (көзбен, қол алысып, құлақпен, аяқпен амандасу) Мұғалім: — Екі көз не үшін керек? Оқушы: — Жақсыларды көру үшін. Мұғалім: — Екі құлақ не үшін керек? Оқушы: — Ақыл – кеңес тыңдау үшін. Мұғалім: — Екі қол не үшін керек? Оқушы: — Елге көмек беру үшін. Мұғалім: — Екі аяқ не үшін қажет? Оқушы: — Шетте жүрсең, Туған жерге жету үшін Мүғалім: — Ал басың не үшін керек? Окушы: — Бәрін-бәрін ойлау үшін. Алдыңғы білімді еске түсіру (жеке,жұпта,топта, ұжымда) | <br> |
Сабақтың ортасы |
) Мәтіналды тапсырма: «Еркін жазу» әдісі. Зат есім Жаңа тақырып туралы білетін мәліметтерін жазу. Топта идея алмасып, мәліметтерін толықтыру. Оқулықтағы тапсырмаларды топта, жұпта, жеке орындау. | <br> |
Сабақтың соңы |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану. Ойтолғаныс кезеңі. | <br> |
Рефлексия |
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда) «Ұстазға хат» кері байланыс. | <br> |
Файлдар:
Файлды ару
Сабақ жоспары
Пікірлер(0)