Бұрыш
Математика
Сынып:
5-сынып
Бөлім:
Бұрыш. Көпбұрыш
Тақырып:
Бұрыш
18.02.2020
138
5
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 5.3.1.4 бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымдарын меңгеру, бұрыштарды белгілеу және салыстыру. |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар : Бұрыш тақырыбы бойынша есептер шығаруға баулу Оқушылардың басым бөлігі : Бұрыштың түрлерін анықтай алады, бұрышты өлшеп сала алады Кейбір оқушылар: Тақырып ұғымын біледі, түснеді және есеп шығаруда пайдаланады |
Тілдік мақсаттар: | |
Күтілетін нәтиже: | Бұрыш түсінігі; бұрыштың түрлері мен сызу әрекеттерін. Жазылым дағдысы бойынша ұсыныстар: бұрышты дұрыс сызу ; Айтылым дағдысы бойынша ұсыныстар:бұрышты дұрыс өлшеп слуы |
Бағалау критерийлері: | Білім алушы: Бұрышты дұрыс салуды көрсетеді Бұрыштық түрлерін салып көрсетеді |
Құндылықтарды дарыту: | Математикалық тілде сауатты сөйлеуге, ұқыптылыққа, дәлдікке, сыни ойлауға тәрбиелеу; «Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының 6 құндылығы: «Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы» |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | интерактивті тақта. Bilimland.kz |
Пәнаралық байланыс: | Геометрия мен информатика |
Бастапқы білім: | -бірлік кесінді, координаталық сәуле ұғымдарын;нүктенің координатасын оқуды, нүктенің координатасын жазуды; координаталық сәулені салу алгоритмін біледі. |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (5 мин) |
<b>Сәлемдесу</b>. Оқушыларды түгелдеу Топқа бөлу: «Суреттермен тілек» Сыныпта жағымды ахуал туғызу үшін оқушылар бір-біріне қоларына түскен суреттер бойынша тілек сөздер айтып, тілек тілейді. . Қолдарындағы суретті сыныптасына сыйлайды. Қолға түскен сурет бойынша топқа бөлінеді Мұғаліммен сәлемдеседі. Оқу құралдарын дайындап, зейінін сабаққа аударады. Қайталау сұрақтары. 1.Пайыз дегеніміз не? 2.Егер тауардың 70% -ы сатылса,тауардың қанша пайызы қалды? 3.Астықтың 35%-ы жиналса,онда астықтың қанша пайызы жиналуы тиіс? | <p> бейнежазба Bilimland.kz</p><p><br></p> |
Сабақтың ортасы (30мин) |
<p>Миға шабуыл. Тақырыпты ашу: Екі сәуле бір нүктеден басталса қандай фигура шығар еді. Жаңа тақырыпты түсіндіру. Нүктемен түзуді бөлгенде шығатын сәулелер толықтауыш сәулелер деп аталады.</p><p>Нүктемен түзуді бөлгенде шығатын сәулелер толықтауыш сәулелер деп аталады. Жазыңқы бұрыштың 1/180 үлесі бұрыштық өлшем бірлігі ретінде қабылданған. Ол градус деп аталады. 1 градус- бұрыштың өлшем бірлігі. Градус «0» белгісімен белгіленеді. Бұрыштың градустық өлшемі дегеніміз – берілген бұрышта неше градустық бірлік бар екенін көрсететін сан. Бұрыштың төбесінен бастап, оны өзара тең екі бұрышқа бөлетін сәуле биссектриса деп аталаы. Есептер шығару Кім жылдам? ( Жеке жұмыс) Оқулықпен жұмыс.Жазыңқы бұрыштың қасиетін пайдаланып, бұрыштың градустық өлшемін табады; тік бұрыштың қасиетін пайдаланып, бұрыштың градустық өлшемін табады; Бұрыштарды салыстырады 1- топ, 2- топ 1 есеп 3-топ, 4-топ 2 есеп Сергіту сәті: Бұрыштардың атауларын шатаспай көрсету Жазыңқы бұрыш, тік бұрыш, сүйір бұрыш, доғал бұрыш.</p> | Bilimland.kz |
Сабақтың соңы (1 мин) |
Үйге тапсырма: №1188 №1189 | тақта |
Рефлексия (4 мин) |
Кері байланыс Сабақтың мақсатына қайта оралайық: Бұрышты өлшей білеміз бе? (Қол көтерейік!) Оларды салыстыра отырып, суретін сала аламыз ба?( егер жауап «жоқ» болса, неге? Не кедергі болды?) | тақта |
Файлдар:
Файлды ару
Бұрыш
Пікірлер(0)