"Ханшатыр"-ерекше ғимарат.
Қазақ тілі (Т1)
Сынып:
з-сынып
Бөлім:
Сәулет
Тақырып:
"Ханшатыр"-ерекше ғимарат.
17.02.2020
23
1
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 3.3.1.1 мәтінді мәнерлеп ,шолып ( танысу мақсатында) оқу; 3.2.3.1 белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасын түсіну және олардың ойын толықтыру. |
Сабақтың мақсаты: | Мәтінді оқып,ақпараттардың дұрыс -бұрыстығын анықтайды.Тірек сөздерге сүйеніп,ғимараттарды сипаттап айтады.Ғимарат туралы диалог құрастырады. |
Тілдік мақсаттар: | Бәйтерек .Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібі. |
Күтілетін нәтиже: | Тақырыпқа қатысты ақпарат алады.Мәтінді мәнерлеп оқып, шолу жасайды.Сұхбаттасын түсінеді,ойын еркін жеткізеді. |
Бағалау критерийлері: | Жаңа сөздердің айтылуын (дыбысталуын)сақтап,оқыған мәтіннің мазмұны бойынша диалог құрастырады. |
Құндылықтарды дарыту: | Топтық жұмыстар барысында өзгелерге құрмет құндылығын сақтау.Интелектуалды құндылық тапсырмаларды орындау барысында жүзеге асады. |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | PowerPoint таныстырылымы. |
Пәнаралық байланыс: | Дүние тану.Орыс тілі. |
Бастапқы білім: | Бұл қандай ғимарат. |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (10 мин.) |
Психологиялық ахуал туғызу. "Көңіл күйді анықтау" тренингі.Оқушылар өз көңіл-күйін сипаттайтын сурет (смайликтер) салады .Ой қозғау .Сұрақ-жауап. Өткен сабақты қортындылау мақсатында. Суретке қараңдар. "Астана-әсем қала" видиоролик көрсету.Балалар алған әсерімен бөліседі. Сұрақтар . Тақырыпты жариялау. Суреттер арқылы топқа бөлу. | А4 парағы. Слайд. Суреттер. |
Сабақтың ортасы (20 мин.) |
Слйдтан әріптер көрсетіледі. Оқушылар тақырыпқа байланысты сөздер айтады. Мысалы:А-....,Х-....,Б-...,М-....т.б. "Бәйтерек" монументі-Астана қаласының символы. Үш топқа тапсырма беріледі ."Астана","Ханшатыр","Бәйтерек" Суреттерін салып ,постер қорғайды. Оқулықпен жұмыс. Мәтінді оқып ,ақпаратты тексеріңдер. 1-тапсырма. Бағалау"Бас бармақ "әдісі арқылы жүргізіледі. Жұптық жұмыс. "Ханшатыр" сөзіне сөзжұмбақ құрастыру.(МК). Айтылым. Топтық жұмыс. Тірек сөздерге сүйеніп,ғимараттар туралы айтыңдар."Жұптас.Ойлан.Пікірлес." стратегиясы. 1-топ ."Ханшатыр". 2-топ. "бәйтерек". Әр топтан бір оқушы шығады. Бағалау"Шапалақ" әдісі арқылы жүргізіледі. Сергіту сәті. "Мен әдепті сөйлеймін." Әр оқушы өз ойымен бөліседі. 3-тапсырма Жазылым.Диалог құрастыру. | Слайд-2 А4. |
Сабақтың соңы (5-мин.) |
Сабақты қортындылау мақсатында айтылым "Коллаж" әдісі .Мәтін мазмұнына сәйкес суреттерді орналастыр. Үш топ бір -біріне сұрақтар дайындайды. (4-сұрақ) Қ/б тапсырмасы таратылады. | |
Рефлексия (5-мин.) |
"Бес саусақ" тәсілі.Оқушылар өздерінің сабақ барысында атқарған іс-әрекеттеріне баға беру арқылы сұрақтарға жауап жазады.Әдіс формасы таратылады. |
Пікірлер(0)