Ғаламтордағы қауіпсіздік
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар/Информатика
Сынып:
3- сынып
Бөлім:
Әлемнің барлығы Ғаламторда (ортақ тақырып: «Танымал тұлғалар»)
Тақырып:
Ғаламтордағы қауіпсіздік
17.02.2020
240
2
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | <p><br></p><p>3.3.1.1 нақты сұрақтарға жауап табу үшін Интернеттің іздеу жүйелерін қолдану. 3.3.2.1 желіде ақпарат алмасу жолдарын түсіндіру </p><p>3.3.3.1 Интернет желісіндегі қажетсіз байланыстың қауіпін түсіну. </p> |
Сабақтың мақсаты: | <p><br></p><p><b>Оқушылар...</b></p><p> • белгілі бір сұрақтарға жауап табу үшін интернет іздеу жүйелерін пайдаланады; </p><p> • сөйлемдерді теру және өңдеу үшін мәтіндік редакторды пайдаланады; </p><p> • Интернет желісінен тәуекелдерге мысал келтіреді. </p> |
Тілдік мақсаттар: | <p><br></p><p><b style=""><i>Пәндік лексика және терминалогия:</i></b></p><p> - Ғаламтор, вирус, браузер, веб-парақша, сілтеме, жеке мәлімет. </p><p><b><i> Диалог/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестер: </i></b></p><p> - Интернеттің пайдалы және зиянды жақтары бар, себебі... </p> |
Күтілетін нәтиже: | <p><br></p><p>Ғаламторды қолданады. </p><p>Ғаламтордың пайдалы және пайдасыз жақтарын біледі.</p> |
Бағалау критерийлері: | <p>• ақпаратты іздестіруді іздеу жүйесін пайдалану арқылы түсіндіру; </p><p> • мәтіндік редакторде сөйлем жиынтығын орындау; </p><p> • Интернеттегі тәуекелдердің негізгі түсінігін көрсету, түсіндіру. </p><p><br></p> |
Құндылықтарды дарыту: | <p><br></p><p>Топта жұмыс істей білу, сыныптастардың жауаптарын тыңдау, объективті бағалау, этика нормаларын сақтау қабілеті арқылы бір-біріне құрметпен қарау.</p> |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | <p><br></p><p>Интерактивті тақта қолдану </p><p> Ғаламтор қолдану. </p> |
Пәнаралық байланыс: | <p><br></p><p>Атақты тұлғалар. </p><p> Орыс тілі – мультфильм қараған кезде </p> |
Бастапқы білім: | <p>Аралас құжатпен жұмыс </p><p><br></p> |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (3 минут 7 минут) |
<p><b>Ұйымдастыру кезені.</b> Сыныптағы оқушылардың қатысуын тексеру. Бір-біріне жылылық сыйлау арқылы амандасып психологиялық ахуал тудыру. Оқушылар 10 секунд арасында қол арқылы амандасып шығу қажет. <i>«Жазу, жүгіру»</i> әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. <b>ҚБ: «Бесбармақ» </b>әдісі арқылы бағалау. </p><p><i> Дискриптор:</i> </p><p> -аралас құжатты жасауды біледі. -аралас құжатты сақтап және аша алады. </p><p><br></p> | <p><br></p><p>Оқулық 3 сынып Арман-ПВ 2018 ж. </p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e4ab570109d4/images/5e4ab885ee19e.png" style="width: 100px;"><br></p> |
Сабақтың ортасы (10 минут 10 минут) |
<p><br></p><p><b>Жаңа тақырып.</b> Сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтау. <i>Миға шабуыл: (Суреттер берілген)</i> - Слайдта қандай негізгі сөз жасырылған? Оқушылар негізгі сөзді анықтайды. </p><p><b><i> Жауабы:</i></b> <u>Желідегі қауіпсіздік. </u> Инттернет арқылы жұмыс жасаған кезде қауіпсіздікті сақтау. Талқыланатын сұрақтар ұсыныңыз: - Ғаламтор деген не? Ол қашан пайда болды? - Ғаламторды қосу үшін қандай құрылғы қажет?</p><p> - Ғаламтордың негізгі қосымшасы? </p><p> -Браузерлер дегеніміз не?</p><p> -Ғаламтордың пайдалы және пайдасыз жақтарын кім біледі? </p><p> - Ғаламторда қанша уақыт отыруға болады? </p><p> - Ғаламторда отырғанда қандай ережелерді білу қажет? -Вирус дегеніміз не? </p><p> «Дұрыс – бұрыс» ойынын өткізу. Ауызша жауап. </p><p> Интернет туралы деректер экран бетінде көрсетіледі. </p><p> a) Интернеттің көмегімен белгілі тұлғалар және тағы басқада ақпаратты таба аласыз. </p><p>b) Интернет балаларға қауіп төндірмейді. </p><p> c) Файлды жүктеген кезде, вирусымды компьютерге жүктей аламын. </p><p><i> Жауптары</i>: а) (дұрыс); в) (бұрыс); д) (дұрыс); </p><p> <i>Сергіту сәті. </i> </p><p>Орнымыздан тұрамыз, </p><p> Қос бүйiрдi сығамыз.</p><p> Оңға, солға бұрылып, </p><p> Бiр айналып шығамыз. </p><p> Бiр,екi, үш, төрт, бес </p><p> Қолды қолға ұрамыз. </p><p> Тапсырма жауаптарын дәптерге жазу. </p><p><b>1.Тапсырма</b> </p><p> а)Интернетте балалар қанша уақыт отыра алады? б)Интернет арқылы жұмыс жасағанда орындалатын екі ережені жазыңыз. </p><p><b> 2.Тапсырма.</b> </p><p> -Интернет желісінде жұмыс жасаған кезде қандай ақпаратты жарияламау керек?</p><p> -Әлеуметтік желіде бір бейтаныс адам сізді аулаға кездесуге шақырды. Осындай жағдайда не істеу керек? </p><p> -Интернетте балалар қанша уақыт отыра алады? <b>Қалыптастырушы бағалау. </b></p><p>Компьютерлік программалардын түрін анықтаңыз. </p><p>1 2 3</p><p> <b><i>Мұғалімнің бағалауы. Смайликтермен. </i></b> </p> | <p>Оқулық 3 сынып Арман-ПВ 2018 ж.<br></p><p>Интерактивті </p><p>тақта </p><p><br></p><p> Компьютер</p><p><br></p><p><br></p><p> Презентация </p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e4ab570109d4/images/5e4aba67abe05.png" style="width: 89px;"><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p> |
Сабақтың соңы (5 минут) |
<p><b>Үйге тапсырма</b>. Оқу және үйде орындайық тапсырмасын дәптерге орындау. </p><p><br></p> | <p><br></p><p>Оқулық 3 сынып Арман-ПВ 2018 ж. </p> |
Рефлексия (5 минут) |
<p><b>Рефлексия.</b> </p><p> Маған бәрі түсінікті Келесі сабақта күш салуым керек </p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e4ab570109d4/images/5e4abc71cca19.png" style="width: 72px;"> <img src="/uploads/lesson_plans/5e4ab570109d4/images/5e4abc81a9d65.png" style="width: 59px;"> <br></p><p><br></p> | <p><br></p><p>ауызша айту </p> |
Пікірлер(0)