Олимпиада чемпиондары - Қазақстан мақтанышы

Махамаджанова Мария Турегелдиқызы
Махамаджанова Мария Турегелдиқызы
Солтүстік қазақстан
Петропавл
"Меңгесер орта мектебі" КММ
Қазақ тілі (Т1)
Сынып:
6-сынып
Бөлім:
Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары
Тақырып:

Олимпиада чемпиондары - Қазақстан мақтанышы

13.02.2020
149
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): <p>6.О3.Орта көлемді шығармаларды түсіну, тақырыбы мен негізгі ойды анықтау;</p><p> 6.Ж4. Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба-кестелер жасау.&nbsp; &nbsp; &nbsp;</p>
Сабақтың мақсаты: <p><b>Барлық оқушылар орындай алады:</b> сөздердің аудармасын табады, сөздерге 5 сөз тіркесін құрастырады&nbsp; ,&nbsp; сұрақтарға жауап береді, мәтіннен жеңімпаз спортшылардың есімдері мен спорт түрлерін анықтайды , кестеге түсіреді</p><p><b> Оқушылардың көпшілігі орындай алады:</b>&nbsp;мәтіннің тақырыбын анықтайды , негізгі ойды білдіретін ойды екі-үш сөйлеммен жеткізеді, мәтін бойынша спортшылардың қашан және қайда жүлделі орын алғандарын талқылайды </p><p> <b>Кейбір оқушылар орындай алады:</b>&nbsp; мәтіннің негізгі идеясын ашатын 5 сөйлем құрастырады , мәтіннің мазмұнын баяндайды , мәтінге сүйене отырып өз ойларын дәлелдеп жеткізеді&nbsp;&nbsp;</p>
Тілдік мақсаттар: сөздердің аудармасын табады, мәтіннің тақырыбын анықтайды, сұрақтарға жауап береді, негізгі идеяны табады, баяндайды, кесте-сызбалар жасайды
Бағалау критерийлері: <p>&nbsp;Орта көлемді шығармаларды түсіну;&nbsp;</p><p> Мәтін тақырыбы мен негізгі ойды анықтау;&nbsp;</p><p> Мәліметтерді жинақтау;&nbsp;</p><p> Тақырып бойынша сызба-кестелер жасау.&nbsp;&nbsp;</p>
Құндылықтарды дарыту: Спорт жұлдыздарына құрметпен қарауды, жетістікке жетер жолдың қиындықтарын үйренеді
АКТ-ны қолдану дағдылары: презентация (Миллион кімге бұйырады)
Пәнаралық байланыс: дене шынықтыру, тарих
Бастапқы білім: Олимпиада ойындарының түрлерін ажырата алады

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

<p><b>Сергіту сәті:</b> «Қазақия» https://www.youtube.com › watch </p><p><b> Топқа бөлу:</b> «Медальдар» әдісі. Оқушылар медальдарды таңдап, бүгінгі сабақта жеңімпаз боламыз деген ниетпен мойындарына тағып алады </p><p><b> Ширату жаттығуы: </b> Олимпиада чемпиондарының қатысуымен бейнеклип </p><p> Cұрақтар: - Олимпиада чемпиондарынан кімдерді білесіздер?</p><p> - Олардың ішінде кімдерді ерекше жақсы көресің?</p><p> - Қандай спорт түрлерін ұнатасың?&nbsp;&nbsp;</p> <p><a href="https://www.youtube.com › watch" target="_blank">https://www.youtube.com › watch</a></p>

Сабақтың ортасы

(20 минут)

<p><b>1-тапсырма:</b> мәтінді түсініп, негізгі ойды анықтау / «5/5/5» әдісі. (топтық жұмыс) </p><p> БО: мәтінді оқып, қарамен жазылған сөздердің аудармасын табу, сөздерге 5 сөз тіркесін құрастыру (аударма сөздік) </p><p>ББ: берілген 5 сурет арқылы мәтіннің тақырыбын анықтау (Суреттер, тірек сөздер жазылған қима қағаздар) </p><p> КО: мәтіннің негізгі идеясын ашатын 5 сөйлем құрастыру (Сөз тіркестері) </p><p><b> Кері байланыс: «Қарлы кесек» әдісі</b> (топаралық бағалау) </p><p><b> 2 – тапсырма:</b> мәтінді оқып, түсінгендерін баяндау / «Теңге ілу» әдісі (жеке жұмыс) </p><p> БО: Қарапайым сұрақтарға жауап беру (мәтін) </p><p> ББ: Негізгі ойды білдіретін ойды екі-үш сөйлеммен жеткізу (үлгі) </p><p> КО: Мәтіннің мазмұнын баяндау (сөз тіркестері жазылған қима қағаздар) </p><p><b> Кері байланыс: «Орамал тастау» әдісі</b> (өзін-өзі бағалау)&nbsp;</p><p><b> 3 – тапсырма: </b>Мәтінді оқып, түсінгендерін сызбаға түсіру / «Прожектор моделі» әдісі (жұптық жұмыс) </p><p> Жеңімпаз: Кім? </p><p> Спорт түрі: Қандай? </p><p> Мемлекет: Қайда? Қай жылы? Н</p><p>еше жүлделі орынға ие? </p><p> Дәлел: Кімге ұқсағың келеді? Неліктен? </p><p> Пікір: Сол үшін қандай әрекет жасар едің? </p><p> БО: Мәтіннен негізгі ойды білдіретін сөз тіркестерін теріп жазу (суреттер) </p><p> ББ: Мәтінге сай келетін бірнеше тақырып қою </p><p> КО: Кестеге қарап, мәтінді баяндау (қосымша мәлімет жазылған кесте) </p><p><b> Кері байланыс: «Жұбыңды тап» әдісі </b>(өзара бағалау, сұрақтар мен жауаптар жазылған қима қағаздар таратылады, сұрақ пен жауап бір-бірін дұрыс табуы тиіс)&nbsp; &nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың соңы

(7 минут)

<p><b>4 – тапсырма: </b>Жинаған мәліметтерін өмірмен байланыстыру / «Креативті матрица» әдісі (топтық жұмыс) </p><p> БО: Мәтіннен жеңімпаз спортшылардың есімдері мен спорт түрлерін кестеге түсіру </p><p> ББ: Мәтін бойынша спортшылардың қашан және қайда жүлделі орын алғандарын талқылау</p><p> КО: Мәтінге сүйене отырып өз ойларын дәлелдеп жеткізу </p><p><b> Кері байланыс: «Элективті тест» </b>әдісі (топаралық&nbsp; &nbsp;</p>

Рефлексия

(8 мин)

<p>Рефлексия: «Миллион кімге бұйырады?» ойыны Миллион кімге бұйырады.ppt&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p>

Файлдар:

Файлды ару Сабақ жоспары

Пікірлер(0)