"Құлагер" поэмасының композициясы мен сюжеті

Кадырова Эльмира Абдикамаловна
Кадырова Эльмира Абдикамаловна
Ақтөбе
Шұбарқұдұқ
Шубаркудукская ОШ №6
Қазақ әдебиеті
Сынып:
9-сынып
Бөлім:
Адам жанының құпиясы
Тақырып:

"Құлагер" поэмасының композициясы мен сюжеті

12.02.2020
69
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): <p>&nbsp; әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау</p>
Сабақтың мақсаты: <p>Барылығы:Поэмаға сюжеттік-композициялық талдау жасайды</p><p>Көпшілігі:Композициясындағы нақтылы тартыстың басталуы мен сюжеттік желісін байланыстырып талдай алады;</p><p>Кейбірі:Сюжеті мен композициясындағы теориялық ұғымдарды анықтап,,өз ойымен айта алады;</p>
Тілдік мақсаттар: <p>Поэма,сюжет,композиция,ат сыны, бәйге</p><p>Сыншының бағасы,Құлагердің сипаты,Ақанның өнері,Көкшетау табиғаты</p>
Күтілетін нәтиже: Әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасай алады.
Бағалау критерийлері: <p>-Поэма сюжеті бойынша композициялық талдау жасайды</p><p>-Композициялық желі құрылымын игереді.</p>
Құндылықтарды дарыту: Туған жер табиғаты және тарихи тұлғалар туралы білу және құрметтеуге үйрену
АКТ-ны қолдану дағдылары: Интербелсенді тақта
Пәнаралық байланыс: Тарих,география
Бастапқы білім: Ақын І.Жансүгіров туралы біледі.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(4 минут)

<p>Ұйымдастыру кезеңі:Шаттық шеңберін құрып,оқушыларды ынталандыру</p><p>Үй тапсырмасын "Миға шабуыл" әдісі арқылы сұрап, қалыптастырушы бағалау жасау.</p><p>Бағалау: "Басбармақ" арқылы бағалау жасау</p> http //adebiportal kz/kz

Сабақтың ортасы

(25 минут)

<p>Топқа бөлу: "Пазл" әдісі бойынша.</p><p>Сұрыптап талдау жұмысы.Сынып төрт топқа бөлінеді де тапсырмаларын алады.</p><p>А тобы-поэмада суреттелген эпизодтар табады.</p><p>Ә тобы-сюжетке арқау болған негізгі оқиға</p><p>Б тобы-поэмада айтылған сюжеттердің салыстырмалы кестесін дайындайды</p><p>В тобы-оқиғаларда адамдар бейнесі қалай көрсетілген?</p><p>Сабақтың тақырыбымен ,оқу мақсаттарымен , бағалау критерийлерімен таныстыру</p> https //martebe.kz

Сабақтың соңы

(4 минут)

<p>Сабақты бекіту.</p><p>Белсенді әдіс . "Хан тағы" әдісі</p><p>Бұл әдісте хан тағында отырған оқушыға сұрақ жазылған қағаз тапсырады.</p><p>1.Ақын не себепті Көкшетау табиғатын суреттеп бастады? т,б,</p><p>Бағалау: "Жұлдызшалар" арқылы өзара бағалайды.</p><p>Үйге тапсырма: "Құлагер" поэмасынан үзінді жаттау.</p> Әдістер жинағы

Рефлексия

(3 минут)

&nbsp;"Блоб ағашы" әдісі арқылы оқушы өзін-өзі бағалайды.Сабақ соңында оқушы сабақта өзін қалай ұстайды,қандай дәрежеде өз білімін көрсете алды,ағаштан өзін тауып бояп қояды.

Пікірлер(0)