Ақиқатты жолға алып, адалдықпен өмір бастаймыз!

Жәлімбет Айсәуле Жақсыбергенқызы
Жәлімбет Айсәуле Жақсыбергенқызы
Ақтөбе
Ақтөбе
Еңбекші мектеп-балабақшасы
Өзін-өзі тану
Сынып:
1-сынып
Бөлім:
Ғасырлар даналығы
Тақырып:

Ақиқатты жолға алып, адалдықпен өмір бастаймыз!

10.02.2020
34
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): <p>1.Адалдық адамның маңызды қасиеті екенін түсіндіру.</p><p> 2.Шындықты айту оңай, ал өтірік айту қиын екенін ажырата білу.&nbsp;&nbsp;</p>
Сабақтың мақсаты: <p><b>Барлығы:</b>Жаңа білімді түсінеді. </p><p><b> Көбі: </b>Анық сөйлеу арқылы, тақырыпты талқылайды. </p><p><b> Кейбірі:&nbsp;</b>Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді.&nbsp; &nbsp;</p>
Құндылықтарды дарыту: Ақиқат
АКТ-ны қолдану дағдылары: Видео ролик слайд көрсету
Пәнаралық байланыс: қазақ әдебиеті,математика,қазақ тілі

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(10 мин)

<p><b>1. Ұйымдастыру кезеңі.</b></p><p> 5 Т – ережесі: </p><p> 1. Тәртіп. </p><p> 2. Талап. </p><p> 3. Тыныштық. </p><p> 4. Тазалық. </p><p> 5. Татулық. </p><p> Балалар ережені есімізге түсіріп, сыныптың тәртібін сақтап, оқып - білуге талаптанып, тыныштықты орнатып, тазалықты сақтап, бүгінгі күнімізді татулықпен өткізейік. </p><p><b> Берілген өлеңді түрлі эмоциямен айту.</b> (көңілді, көңілсіз, ашулы) </p><p>Бірінші күн- дүйсенбі </p><p> Екінші күн – сейсенбі</p><p> Үшінші күн – сәрсенбі </p><p> Төртінші күн — бейсенбі </p><p> Бесінші күн — жұма Алтыншы күн- сенбі</p><p> Жетінші күн- жексенбі. Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту.&nbsp; &nbsp;</p> <b>Сызба парақшалары.</b>

Сабақтың ортасы

(20)

<p><b>Жаңа сабақты түсіндіру</b></p><p> Ақиқатты жолға алып, адалдықпен өмір бастаймыз! </p><p>Елеместің адамгершілігі. Түсіндіру.</p><p> Сұраққа жауап беріңдер: </p><p> 1.Қарт Елемеске қандай кеңес берді? </p><p> 2.Елеместің өмірі қалай жалғасты?</p><p> 3.Елемес қандай адам? </p><p> 4.Оның адалдығын қандай істен көруге болады? </p><p> 5.Адал болу үшін не қажет?(Барлығы мәтін бойынша сұраққа жауап береді) </p><p><b> Ар ұждан, адалдық туралы даналық сөздер</b> </p><p> Өлімнен ұят күшті. </p><p> Ерді - намыс өлтірер, қоянды - қамыс өлтірер. </p><p> Жарлы болма, арлы бол. </p><p><b> 3-тапсырма. Көп нүктенің орына қажетті сөздерді қойып айтыңдар.(көпшілігі)&nbsp;&nbsp;</b></p><p><b>Қажетті сөздер:</b> ақиқат, адалдық, әділдік,шындық,батылдық. </p><p> 1.Аюға бал керек,ал саған ше? Маған ... керек. </p><p>2.Ақ тиынға жаңғақ керек, ал саған ше? Маған ... керек.</p><p> 3.Балыққа жем керек,ал саған ше? Маған... керек.</p><p> 4.Қоянға сәбіз керек Маған ... керек </p><p> 5.Құмысқаға дән керек </p><p> Маған ... керек. </p><p> СЕРГІТУ СӘТІ. </p><p> Еркiн ұста денеңдi, </p><p> Тарсылдатпай едендi </p><p> Орнымыздан тұрып ап </p><p> Жүгiрейiк бiр уақ. </p><p> Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. </p><p> Аяқты алға созайық </p><p> Тiк көтерiп, қозғайық. </p><p> Тым сылбыр да болмайық </p><p> Алға қарай озбайық. </p><p> Бiр, екi, үшi, бiр, екi, үш. </p><p><b> Жұмбақ шешіп, демалайық!</b> </p><p> Ызақор бұғып жатыр</p><p>, Сақалы шығып жатыр.</p><p><b> (жуа) </b></p><p> Қалың киім ұнатады </p><p> Шешіндірсең жылатады. </p><p><b> (жуа)</b></p><p> Бұл не деген көп киім, жетпіс қабат көп киім.</p><p> Жаңбыр одан өтпейді, қабат-қабат тоны бар, түймелеуге жетпейді. </p><p><b> (орамжапырақ)</b></p><p> Үстіне тігіп көк шатыр, </p><p> Астында қызыл дәу жатыр <b>(қызылша) </b></p><p><b> (Жұмбақты кейбіреуі шеше алады)&nbsp;&nbsp;</b></p> <p><b>Сергіту сәті Сұрақ парақшалары.&nbsp;&nbsp;</b></p><p><b><br></b></p><p><b><br></b></p><p><b>Оқулық, дәптерлер.</b></p><p><b><br></b></p>

Сабақтың соңы

(7 мин)

<p>Бүгінгі сабақта болғ ан көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e41653f32b07/images/5e4168db7003d.png" style="width: 132.5px; height: 82.3301px;"><br></p> Смайликтер

Рефлексия

(3 мин)

"Ыстық орындық" әдісі, "Бес бармақ" әдісі

Пікірлер(0)