Шоқан Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі».

Бимбетова Роза Жаксибековна
Бимбетова Роза Жаксибековна
Шымкент
Шымкент
СШ №62
Қазақ тілі (Т1)
Сынып:
9-сынып
Бөлім:
Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО-2017 Синтаксис
Тақырып:

Шоқан Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі».

10.02.2020
44
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):  9.3.4.1 әдеби шығарманы қазақ әдебиеті мен әлем әдебиеті үлгілерімен салыстыра талдап, шағын сын мақала жазу
Сабақтың мақсаты: <p>&nbsp;Барлық оқушылар зерттеу еңбек мазмұнын біледі, өзге жазушылар шығармасымен салыстыруға тырысады. Көптеген оқушылар әдеби шығарманы қазақ әдебиеті мен әлем әдебиеті үлгілерімен салыстыра талдап, шағын сын мақала жазады</p><p> Кейбір оқушылар әдеби шығарманы қазақ әдебиеті мен әлем әдебиеті үлгілерімен салыстырады&nbsp;&nbsp;</p>
Тілдік мақсаттар: &nbsp;Пән лексикасы және терминология: күнделік, сын мақала.
Күтілетін нәтиже: &nbsp;Оқушының жаңа тақырыпты толық меңгеруін.
Бағалау критерийлері: &nbsp;Әдеби шығарманы қазақ әдебиеті мен әлем әдебиеті үлгілерімен салыстырады; шағын сын мақала жаза алады.&nbsp;&nbsp;
Құндылықтарды дарыту: <p>Өзіңе және қоршаған ортаға деген сыйластық: әлеуметтік бейімделу және өз мәдениеті мен тіліне деген құрмет сезімін білдіреді.&nbsp;</p><p>Өзіңе және қоршаған ортаға деген сыйластық; оқушылардың өз бетімен білім алуына қажетті дағдыларды қалыптастыру, Отансүйгіштікке тәрбиелеу</p>
АКТ-ны қолдану дағдылары: &nbsp;Интерактивті тақта
Пәнаралық байланыс: Тарих
Бастапқы білім: &nbsp;Шоқан Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі». (8-сағат)

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5мин)

<p>&nbsp;Ұйымдастыру. </p><p> Оқушыларға</p><p> - бөлімнің атауы </p><p> - сабақтың тақырыбы </p><p> - оқу мақсаты таныстырылады. ЖЖ Зерттеу еңбек, сын мақала сөздеріне анықтама табу. Ағылшын жазушысы Даниель Дефоның Робинзон Крузо романын еске түсіру.&nbsp; &nbsp;</p>

Сабақтың ортасы

(30мин)

<p>&nbsp;ЖЖ Аудио жазбаны тыңдау</p><p> <a href="https://bilimland.kz/kk/courses/audiochrestomathy/10-synyp/zertteu-ocherkter/lesson/2-shoqan-ualixanov-ystyqkol-kundeligi" target="_blank">https://bilimland.kz/kk/courses/audiochrestomathy/10-synyp/zertteu-ocherkter/lesson/2-shoqan-ualixanov-ystyqkol-kundeligi</a></p><p>&nbsp;&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e413c0f7daec/images/5e413d43e6909.png" style="width: 262px;"></p><p>1-тапсырма </p><p> Тақырып мақсатына сай зерттеп оқыңыз. Екі шығарманы салыстырыңыз. Мәтіннің негізгі ойы қандай? Тақырып бойынша ұсынылған мәтіндермен танысып, талдау нәтижесін кестеге жазады.&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td>Салыстыру өлшемдері&nbsp;</td><td>Ш.Уәлиханов «Ыстықкөл сапары»</td><td>Д.Дефо «Робинзон Крузо»</td></tr><tr><td>Тақырыбы</td><td><br></td><td><br></td></tr><tr><td>Негізгі деректер</td><td><br></td><td><br></td></tr><tr><td>Мақсатты аудиториясы&nbsp;</td><td><br></td><td><br></td></tr><tr><td>Тілдік ерекшелігі&nbsp;</td><td><br></td><td><br></td></tr><tr><td>Идеясы&nbsp;</td><td><br></td><td><br></td></tr></tbody></table><p><br></p><p>2-тапсырма Ж Жоғарыда ұсынылған кесте негізінде екі шығарманы салыстыра отырып, шағын сын мақала жазады.&nbsp; &nbsp;</p><p>ҚБ </p><p> Оқушылар сабақты жақсы түсіндім, оқу мақсатын орындай алдым десе, алдындағы кестені жасыл түспен, ал сабақ бойынша түсінбей қалған жерім бар, орташа түсіндім, әлі де дамытуым керек десе сары, ал түк түсінген жоқпын, маған көмек керек деген оқушы болса, қызыл түспен бояйды. Сабақ бойынша топтар бір-бірін бағалайды (төмендегі кесте бойынша) «Жұлдызша» белгісін – бәрін түсінікті орындаған; ал «жүректі» – әлі де толықтыруы керек; «төрт бұрышты күлтешені» – еш ақпарат айта алмады деп белгілеп алады. Мәтін идеясын біледі Мәтіннің мақсатты аудиториясын айырады Мәтінге талдау жасайды&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың соңы

(2мин)

&nbsp;

Рефлексия

(3мин)

<p>&nbsp;Сабақтың соңында оқушылар: Үйренгендері туралы ойланады</p><p> 1. Қызық? </p><p> 2. Қажет? </p><p> 3. Қиын?&nbsp; &nbsp;&nbsp;</p>

Файлдар:

Файлды ару Шоқан Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі».

Пікірлер(0)