. ң дыбысы мен әрпі97-98-сабақ

АЙТКУЛОВА ГУЛЬНУР БАЗАРБЕКОВНА
АЙТКУЛОВА ГУЛЬНУР БАЗАРБЕКОВНА
Актюбинский
Ақтөбе
Шубаркудукская СШ №3
Сауат ашу
Сынып:
1-сынып
Бөлім:
Саяхат
Тақырып:

. ң дыбысы мен әрпі97-98-сабақ

10.02.2020
57
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.2.6.1* мұғалімнің көмегімен ерекшелігіне қарай мәтін жанрын (өлең, әңгіме, ертегі) ажырату 1.1.9.2 дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсіну 1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу  
Сабақтың мақсаты:  Барлық оқушылар: ң әрпін біледі. Оқушылардың басым бөлігі: ң әрпі бар сөздерді біледі және оларды тақтаға жаза алады. Кейбір оқушылар: Жылдам оқи алады  
Тілдік мақсаттар:   Тілдік дағдылар: Тыңдалым-тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну. Айтылым- өз пікірін айту Терминология: Орманға саяхат Сөз тіркестері:жираф,жаңғақ,алаң  
Күтілетін нәтиже: <p>&nbsp; &nbsp;Ң әріпін&nbsp; менгерту</p><p><br></p>
Бағалау критерийлері: &nbsp;• ң дыбысының сөздегі орнын анықтайды және дыбыстық талдау жасай алады.
Құндылықтарды дарыту: &nbsp; Табиғатты құрметтеуге ,аялауға тәрбиелеу.
АКТ-ны қолдану дағдылары: &nbsp;Аудиожазба,бейнежазба&nbsp;
Пәнаралық байланыс: &nbsp; Жаратылыстану,дүниетану
Бастапқы білім: &nbsp;Дыбыстар,әріптер

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту А) Ойыншықпен жұмыс: -Балалар, мына ойыншықтарды атаңдаршы. -Қасқыр.-Түлкі.-Аю.-Тиін. -Бұларды бір сөзбен қалай атаймыз?-Аңдар. -Балалар осы ойыншықтармен кім ертегі құрастырып береді? -Аңдар қайда өмір сүреді,оларды үй жануарлары қатарына жатқызуға бола ма? -Орманда. Олар жабайы жануарлар. Салыстыру-ажырату «Н» әрпі мен «ң» әрпінің айырмасы бар қандай? Оң аяқтың басына ол Тұзақ іліп алғандай.&nbsp;&nbsp;

Сабақтың ортасы

&nbsp;№1 Оқылым. Оқушылармен берілген сөздерді оқу. Ішіндегі жаңа өтіп жатқан ң дыбысына мән беру. «Сиқырлы қалам» әдісі. Аң оң тың алаң оңаша Шаң тоң шың сыңар қоңырау Таң мың саңырауқұлақ Орманда. Таң атты. Таңатар орман алаңқайына келді. Орман іші тыныш. Ол оңаша отыр. Кенет тоқылдақтың тоқ, тоқ, тоқ деген үні естілді. Анандайда еліктер ағараңдайды. Тиін ағаш қуысына тығылды. Таңатар мұндай тамашағ&nbsp;&nbsp;

Сабақтың соңы

&nbsp;Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз?&nbsp;&nbsp;

Рефлексия

<p>&nbsp;&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e4133ef77e09/images/5e4135d123c4a.png" style="width: 187px;"></p><p><br></p><p>Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?&nbsp;&nbsp;</p>

Пікірлер(0)