Ақпарат түрлері

Сагиденова Калима Максатовна
Сагиденова Калима Максатовна
Ақтөбе
Шұбарқұдық
Шубаркудукская гимназия
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар/Информатика
Сынып:
5-сынып
Бөлім:
Ақпарат және оны өңдеу
Тақырып:

Ақпарат түрлері

07.02.2020
35
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): Ақпарат түрлері
Сабақтың мақсаты: Ақпарат түрлерін ажырата алады
Тілдік мақсаттар: information
Күтілетін нәтиже: Ақпарат ұғымы, оның түрлері, қасиеттері туралы кеңінен мағлұмат алады. Оқушылардың сабаққа деген қызығушылықтарын арттады.
Бағалау критерийлері: Оқушылар http://bilimland.kz/kk/home#lesson=16303 сілтемесін тыңдап, мағлұмат алады. Ой қозғап, ой бөліседі. 2) http://bilimland.kz/kk/home#lesson=16303 мәтінді оқиды. Берілген кестені толтырып, себебін түсіндіреді.   
Құндылықтарды дарыту: <p>1) Ақпараттың түрлері. </p><p> 2) Ақпараттың қасиеттері.&nbsp;&nbsp;</p>
АКТ-ны қолдану дағдылары: Электрондық оқулық, информатика 5-сынып, пән бойынша әдістемелік нұсқау, мұғалімдерге арналған нұсқаулық,&nbsp;
Пәнаралық байланыс: ағылшын
Бастапқы білім: <p>Қауіпсіздік ережесі</p>

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

– Оқушылармен сәлемдесу; – Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру; – Жағымды психологиялық ахуал туғызу («Досымның жақсы қасиетті»); – Оқушыларды топқа бөлу флипчарт көрсетілген «Сыйқырлы сандықша» ойыны арқылы («Алма», «Әуен», «Жібек» суреттері бойынша); – Топта басшысын тағайындау.&nbsp;&nbsp;

Сабақтың ортасы

1) Өткен тақырып бойынша бір-бірлеріне сұрақтарға қойып, жауап беру. («Ыстық орындық» әдісі) 2) Жаңа тақырыпты игеруге көмектесу. Интерактивті тақта http://imektep.kz/sandik-koltanbali-oner бірнеше бейнетаспа көрсету. Өздеріне мысал келтіру. Флипчарттағы сағаттағы әріптерді біреу тастап оқыса бүгінгі сабақтың тақырыбы шығады.&nbsp; &nbsp; &nbsp;

Сабақтың соңы

Бағалау парағы. Бағалау критерийлері • Үй жұмысы «Ыстық орындық» • Тақырып ашу • Құзырлық тапсырма «Ой қозғау» • Кім жылдам? • Постер қорғау • №2 тапсырма • №3 тапсырма • Тест&nbsp; &nbsp;&nbsp;

Рефлексия

«Басбармақ»

Пікірлер(0)