Табиғатқа саяхат. Б б дыбысы мен әрпі.

Калмұратова Акжанар Утебаевна
Калмұратова Акжанар Утебаевна
Ақтөбе
Ақтөбе
Еңбекші мектеп-балабақшасы КММ
Сауат ашу
Сынып:
1-сынып
Бөлім:
Бізді қоршаған әлем
Тақырып:

Табиғатқа саяхат. Б б дыбысы мен әрпі.

06.02.2020
54
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): <p>1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. </p><p> 1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. </p><p> 1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау. </p><p> 1.3.5.1 тақырыпқа байланысты тірек сөздерді қолданып жай сөйлемдер/мәтін құрастыру және жазу&nbsp; &nbsp;&nbsp;</p>
Сабақтың мақсаты: <p><b>Барлық оқушылар:</b> әрпін таниды, дыбысты анық айта алады,нақты сөйлеу арқылы көрсете алады </p><p><b> Көптеген оқушылар:</b> әріптерді таниды,дыбысты ажыратады,сәйкестендіре алады </p><p><b> Кейбір оқушылар: </b>тақырыпқа байланысты тірек сөздерді қолданады,жай сөйлемдерден мәтін құрап жаза алады&nbsp; &nbsp;</p>
Тілдік мақсаттар: <p>Пәнге тән арнайы лексика және терминология: </p><p> Бақа-лягушка-frod </p><p> Балмұздақ-морожное-cream </p><p> Банан-банан-banana&nbsp;&nbsp;</p>
Бағалау критерийлері: <p> Б әрпін таниды, жазады, ажыратады және оны дыбыспен сәйкестендіреді.</p><p> Буындап, жиі кездесетін сөздерді тұтас және түсініп оқиды.</p><p> Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз) ажыратады және дыбыстайды.</p><p> Сөйлемді бас әріппен жазып, сөйлем соңында тиісті тыныс белгілерін қояды.</p><p> Мәтін құрастырады,жазады&nbsp;&nbsp;</p>
Құндылықтарды дарыту: Оқушылардың бірі-біріне көмек беруі,құрмет көрсетуі
АКТ-ны қолдану дағдылары: Сурет, «Жетістік баспалдағы» кестесі
Пәнаралық байланыс: &nbsp; Ағылшын,орыс тілі&nbsp;&nbsp;
Бастапқы білім: *П әрпі мен дыбысы

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

<p><b>Психологиялық ахуал </b></p><p> «Алақан жылуы» тренингі Алдыңғы сабақты қорыту үшін билет тапсырмаларын орындату арқылы топқа бөлу.(билеттер жемістер,көкөністер арқылы беріледі)&nbsp; &nbsp;</p><p>1 - топ: "Бүлдірген"</p><p>2 - топ: "Бұршақ"</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3bac51abd31/images/5e3badf124772.png" style="width: 156px;">&nbsp; &nbsp;&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e3bac51abd31/images/5e3bae0e796ff.png" style="width: 133px;"><br></p> <p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3bac51abd31/images/5e3badde24d0c.png" style="width: 98px;"></p><p><br></p><p><br></p>

Сабақтың ортасы

(30 минут)

<p><b>Білгіштер бекетіне саяхат. </b></p><p> «Сөздер мен суреттер» бекеті </p><p> 1-тапсырма. ЖЖ «Б» дыбысын зерттейік </p><p> 1-топ:Сөздерді оқы, буынға бөліңдер,дыбысты ажыратыңдар,үш тілге аударыңдар, сөз бен суретті сәйкестендір,сөйлем құрайды,мәтін құра </p><p> Банан,балмұздақ,бақа&nbsp; &nbsp;&nbsp;</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3bac51abd31/images/5e3bae48ebe03.png" style="width: 93px;">&nbsp;&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e3bac51abd31/images/5e3bae700162f.png" style="width: 89px;">&nbsp;&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e3bac51abd31/images/5e3baea9e074d.png" style="width: 67px;"></p><p><br></p><p><b>Дескриптор </b></p><p> -сөздерді оқиды -буынға бөледі </p><p> -дауыссыз екенін ажыратады </p><p> -сөз басында кездесетінін айтады </p><p> -әріпті жазады -үш тілге аударады </p><p> -суретпен сәйкестендіреді </p><p> -сөйлем құрайды -мәтін құрайды&nbsp;&nbsp;</p><p><b>Жаңа тақырып: </b></p><p>«Б» әрпі мен дыбысы </p><p><b> Түйін: сөз басында кездеседі </b></p><p> Құмда,ауада ,дәптерге жазады. </p><p> Бақа-лягушка-frod</p><p> Балмұздақ-морожное-cream </p><p> Банан-банан-banana (суретпен сәйкестендіреді)&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p><p><b>2-тапсырма. </b></p><p><b>ТЖ «Бұрыштар» тәсілі </b></p><p> 2-топ: Суретті анықта,суретті қатыстырып сөйлем құра және жаз,үш тілге аудар,мәтін құра&nbsp;&nbsp;</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3bac51abd31/images/5e3baf58693ea.png" style="width: 118px;">&nbsp; &nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e3bac51abd31/images/5e3baf65edcad.png" style="width: 111px;">&nbsp; &nbsp;&nbsp;</p><p><b>&nbsp; Дескриптор </b></p><p> -суретті анықтайды </p><p> -суретті сәйкестендіреді</p><p> -сөйлем құрайды,оқиды </p><p> -сөз ортасында кездесетінін айтады </p><p> -үш тілге аударады -мәтін құра&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p><p><b>Жазылым </b></p><p> Әкем ---------------- тартты. </p><p> Дәмді ----------------- жедік. </p><p> Әдемі----------------көрдім.. </p><p> Түйін:сөз ортасында кездеседі </p><p> Домбыра-домбра-dombra </p><p> Қарбыз-арбуз-watermelon </p><p> Көбелек-бабочка-butterfly&nbsp;</p><p>&nbsp;</p><p><b>3-апсырма.</b> <b>ТЖ «Ойлан,жұптас,бөліс»</b></p><p> 3-топ: Суретке мұқият қарап,тірек сөздер арқылы 4 сөйлемді шағтын мәтін құра,үш тілге аударыңдар Тірек сөздер: балық,тасбақа,балалар «Теңізде»&nbsp; &nbsp;</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3bac51abd31/images/5e3bb04d95388.png" style="width: 277px;"></p><p><b>Түйін:</b> Сөз басында,сөз ортасында кездеседі </p><p> Балық-рыба-fish Тасбақа-черепаха-turtle Балалар-ребята-children&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p> <p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3bac51abd31/images/5e3bb057ee66c.png" style="width: 89px;"><img src="/uploads/lesson_plans/5e3bac51abd31/images/5e3baebc4fb2f.png" style="width: 106px;"><br></p><p><br></p>

Сабақтың соңы

(5 минут)

<p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3bac51abd31/images/5e3bb08f06ad2.png" style="width: 340px;"><br></p> <p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3bac51abd31/images/5e3bb0a1305ca.png" style="width: 109px;"><br></p>

Пікірлер(0)