Мұхтар Мағауин "Шақан Шері" романы

Жумабаева Зульвира Жанабаевна
Жумабаева Зульвира Жанабаевна
Ақтөбе
Ақтөбе
Еңбекші мектеп-балабақшасы КММ
Қазақ әдебиеті
Сынып:
10-сынып
Бөлім:
Аңызбен өрілген көркем сөз
Тақырып:

Мұхтар Мағауин "Шақан Шері" романы

05.02.2020
1004
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

10.3.2.1-көркем шығармадағы көтерілген мәселелердің жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға беру.

10.1.2.1-әдеби шығармадағы көтерілген мәселелерді ұлттық мүдде тұрғысынан ашу  

Сабақтың мақсаты:

көркем шығармадағы көтерілген мәселелердің жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға беру. әдеби шығармадағы көтерілген мәселелерді ұлттық мүдде тұрғысынан ашу  

Тілдік мақсаттар:

Пәнге қатысты сөздік қорлар мен терминдер:

Қоңылтақ (сезім),Сонар,Күпсек қар,боршалау,қаншыр,шөнжік,мүйізгек.

Бағалау критерийлері:

Оқушылардың барлығы орындай алады: Шығармада көтерілген мәселелерді талқылайды

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: мәселенің жаңашылдығына сыни баға беру.

Кейбір оқушылар орындай алады: көтерілген мәселелерді ұлттық мүдде тұрғысынан қарастырады.  

Құндылықтарды дарыту:

 батырлық, ерлік,өршілдік рух,ержүректілік,қайсарлық 

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Интерактивті тақтамен жұмыс

Пәнаралық байланыс:

Тарих ,география 

Бастапқы білім:

М.Мағауиннің романы бойынша сұрақтарға жауап беру

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

Қызығушылығын ояту

1. «Әдеби диалог» оқушылар бір-біріне қарсы қарап турып сұрақтарға жауап береді. 2.Топқа бөлу. Түске байланысты 4 жұпқа бөлінеді.  

Сабақтың ортасы

(30 минут)

1. Ой шақыру «Кезбе тілші»
1-жұп. Шығармада орын алған оқиғалар туралы хабарлайды (Шақан-шері шығармасы бойынша)
2-жұп. шығарма бойынша жиынтық ақпарат береді.
3-жұп. шығарма бойынша оқиға орнынан маңызды ақпарат ұсынады.
4-жұп.тілші сұхбат алатын сырт адамдар пікірі.
Дескриптор: әр топ өздеріне берілген тапсырма бойынша жұмыс жасайды,талқылайды өз ойларымен бөлісіп ортақ шешімге келеді .
SWOT - талдау.  Бұл әдісті қолдану барысында мәселенің жағымды, жағымсыз жақтарына сараптама беріледі, мүмкіндіктері бағаланып, қауіп-қатерлері туралы нақты дәлелдер келтіріледі Күшті,әлсіз,Мүмкіндіктер,Қауіптер.
Дескриптор: - Тақырыпқа қатысты деректерді жинақтайды - Кейіпкердің ішкі толғанысын жеткізеді - Жаңа идеялар қосады Қорытынды шығарады. «Инфографика»тәсілі. тақырыпты қамтитын қысқаша мәліметтер, суреттер,кейіпкерлердің суреттері беріледі.Оқушылар берілген ақпараттарды толық қамти отырып тақырып бойынша ой өрбітеді.   

5e3a66ef8158e.png

Сабақтың соңы

(10 минут)

Кері байланыс.

5e3a672e9ca3f.png





Файлдар:

Файлды ару слайд1

Пікірлер(0)