Бағдарламау жүйелері және тілдері
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар/Информатика
Сынып:
7-сынып
Бөлім:
Жобалық жұмыс
Тақырып:
Бағдарламау жүйелері және тілдері
05.02.2020
122
0
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 7.1.2.1 «бағдарламау тілі» және «бағдарламау жүйелері» түсініктерін ажырата білу |
Сабақтың мақсаты: | <b>Барлық оқушылар білетін болады:</b> Бағдарламау тілдерініңі жүйеленуін, бағдарламау тілдерінің айырмашылық ерекшеліктерін, олардың артықшылықтары мен кемшіліктерін; жоба бойынша қалай есеп жазу керектігін <b>Оқушылар істей алады:</b> Әртүрлі бағдарламау тілдерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайды; бағдарламау тілінде кодтар жазады |
Тілдік мақсаттар: | <p><b>Оқушылар біледі:</b> Жоба бойынша қалай есеп жазу керектігін; бағдарламау жүйелері мен тілдерін классификациялай алады және оларды жобаны жазу үшін қолданады. </p><p><b> Оқушылар істей алады:</b> Бағдарламау тілінен бағдарламау жүйесін айыра алады; әртүрлі бағдарламау тілдерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтай алады; жоба бойынша есеп жаза алады. </p> |
Құндылықтарды дарыту: | <p> Өмірбойы оқу; </p><p> Құрметтеу; </p><p> Ынтымақтастық. </p> |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | ДК – да жұмыс істеу дағдысы. |
Пәнаралық байланыс: | Тарих |
Бастапқы білім: | Бағдарламау тілдері туралы алдында алған білімдер |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (0 -7 мин) |
Ұйымдастырушылық сәт: Журнал бойынша сабаққа қатысушыларды тексеру. Сыныптағы тәртіп ережесімен танысу. «Анаграмма» әдісі бойынша сабақ тақырыбы тақтаға әріптерінің орны ауыстырылып жазылады. Оқушылар жасырылған тақырыпты тауып өз ойларымен бөлісуі керек. МРГАУАПМОЛРА ДІЛРТІЕ – Оқушыларға сабақтың мақсаттары мен критерийлерін таныстыру. Бағдарламау тілдері не үшін қажет? Бағдарламау тілдерінің көмегімен қандай мәселелерді шешуге болады? Сіздерге таныс бағдарламау тілдерін атаңыздар? Сыныпты топтарға бөлу: сандар жазылған қағазшалар тарату арқылы 4 топқа бөлу. Топтар бір-бірін бағалау үшін бағалау парақтары таратылады. | Бағалау парақтары |
Сабақтың ортасы (8 - 28 мин) |
<p> Оқушыларға BilimLand сайтында берілген тақырып бойынша қысқаша түсінік беру. Топтық жұмыс Топтарға тапсырмалар таратылады: 1 топ: 1. Программалау тілі дегеніміз не? 2. Төмен және жоғары деңгейдегі программалау тілдері дегеніміз не және ерекшеліктерімен тарихы? 2 топ: 1. Транслятор не үшін қажет және қандай түрлері бар? Транслятордың түрлерінің қызметі? 2. Программалау тілдерінің бөлінуін сипатта. 3 топ: 1. Программаны жасау кезеңдері. 2. Программалау жүйесі дегеніміз не? </p><p><br></p><p><br></p> | <p><a href="https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/7-cynyp/lesson/programmalau-tili-turaly-tusinik" target="_blank">https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/7-cynyp/lesson/programmalau-tili-turaly-tusinik</a></p><p><br></p><p><br></p><p> Кітап </p><p><br></p><p><br></p><p><br></p> |
Сабақтың соңы (29 - 38 мин) |
<p>Оқушылар өздеріңнің жұмыстарын бір-біріне түсіндіреді және қорғайды. </p><p>Жекке жұмыс </p><p>Оқушылар Bilimland сайтындағы тапсырмалар мен тестлерді орындайды </p> | <p>https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/7-cynyp/lesson/programmalau-tili-turaly-tusinik</p><p><br></p> |
Рефлексия (39 - 40 мин) |
Жаңа материалды қорытындылаймыз. Рефлексия жүргіземіз. Оқушылар бүгінгі сабақты бағалау үшін, стикерлерге екі жұлдызды және біртілекті қолдануын сұраңыз. | Стикерлер |
Пікірлер(0)