көмектес септік
көмектес септік
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | Зат есімдерді септеу ,тәуелденген сөздердің септелуін білу . Сөйлемнен көмектес септік жалғаулы сөздерді табады.Өз пікірлерін дәлелдей алады .Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады . |
| Тілдік мақсаттар: | Өз пікірін дәлелдеп айтып бере алады . |
| Күтілетін нәтиже: | Берілген тақырыптар бойынша өз пікірлерін дәлелдеп, ой қорыту жасайды . |
| Бағалау критерийлері: | Көмектес септігінің сұрақтарын ажыратады , жалғауларын біледі . |
| Құндылықтарды дарыту: | Оқушылардың бір-біріне деген құрмет көрсетуге тәрбиелеу . |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | Компьютерді қолдану . |
| Пәнаралық байланыс: | жаратылыстану |
| Бастапқы білім: | Шығыс септігі |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Бір -біріне сәттілік тілеу . Мақал-мәтелді жалғастыру .Туған жердің күні де ыстық ........ Бірлігі жоқ ел тозар ................ Туғакн жердей жер боллмас ............................. |
|
|
Сабақтың ортасы (30 минут) |
Жұмбақты оқып ,шешуін табу .Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қою арқылы олардың қай септікте тұрғанын анықтау . Жаңа ақпарат Көмектес септіктегі зат есімдерге кіммен ? немен ? кімдермен ? нелермен ? деген сұрақтарға жауап береді .Көмектес септігі атау септіктегі сөзге мен, бен ,пен жалғаулары жалғану арқылы жаспалады . 69-жаттығу .Сөйлем мүшесіне талдау. 70-жаттығу .Жұппен жұмыс .Кесте бойынша ой қорыту. 71 -жаттығу Сөйлем құрап жазу .Берілген сөздерді көмектес септігіне қойып сөйлемдер құрап жазу .Көмектес септігіндегі сөздердің қай сөзбен байланысып тұрғандарын айтады . 71 -жаттығу Мақалдарды оқып ,көмектес септігіндегі сөздерді жазу |
|
|
Сабақтың соңы (3 минут) |
Бағалау шартты белгілеріне сәйкес өзін-өзі бағалау . Өз жұмысыңды бағала тапсырмасын орындату |
|
|
Рефлексия (2 минут) |
Өз көзқарастарын білдіріп, сабаққа рефлексия жасау .Тақырыптың ашылуы, тірек сөздерді орынды қолдана алуына талдау жасайды . |
Пікірлер(0)