Әбу Насыр әл - Фараби

Ишатова Бибигуль Амангельдиновна
Ишатова Бибигуль Амангельдиновна
Nur-Sultan
Астана
Школа-лицей №56
Дүниетану. Тарих компоненті
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Туған өлкем
Тақырып:

Әбу Насыр әл - Фараби

31.01.2020
166
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): Әл Фарабидің ғылымның дамуына қосқан үлесі туралы әңгімелеу
Сабақтың мақсаты: <p>Барлық оқушылар: – әл Фарабидің өмірбаянын біледі. </p><p>Оқушылардың көпшілігі: – Трактаттарын айта алады. </p><p>Кейбір оқушылар орындай алады: – зерттеу жұмыстарын жүргізе алады&nbsp;</p>
Күтілетін нәтиже: «Трактат» сөзінің мағынасын түсінеді. Оның ғылыми жұмыс екенін біледі.&nbsp; Екінші ұстаз деп аталу себебін түсінеді.&nbsp;
Бағалау критерийлері: <p>- «Трактат» сөзінің мағынасын түсінеді. </p><p>Оның ғылыми жұмыс екенін біледі. </p><p>- Екінші ұстаз деп аталу себебін түсінеді. </p><p>- Грек ғалымы Аристотельдің еңбектерін айыра алады </p><p>- Өз ойларынан ғалымға сұрақтар әзірлей алады.&nbsp;</p>
Құндылықтарды дарыту: Дұрыс әрекет арқылы өз еліне деген сүйіспеншілік
АКТ-ны қолдану дағдылары: www.bilimland.kz, www.imektep.kz, https://itest.kz/ ресурстары
Пәнаралық байланыс: тарих

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

<p>Ұйымдастыру кезеңі. </p><p>Топқа бөлу.</p><p> І топ «Отырар» </p><p>ІІ топ «Екінші ұстаз» </p><p>ІІІ топ «Трактат» </p><p>ІҮ топ «Ғалым» </p><p> Біз сіздермен әдебиттік оқу пәнінде аңыз тақырыбында қай қала туралы айтып едік?&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың ортасы

(27 минут)

<p>Мағынаны тану.</p><p>&nbsp;Олай болса әлемнің екінші ұстазы Әбу Насыр әл – Фараби туралы бейнероликке көңіл аударайық. https://bilimland.kz/kk ресурсында видеотоптама бөлімінде «Телевизиялық бағдарламалар» оның ішінде «Ұлы адамдар» бөлімінен Абай Құнанбаев Ганс Хрестиан Андерсен Әл – Фараби бейнеролигін көрсету. (04:00-05:49 ) – 1мин 49 сек&nbsp;</p><p>Оқулықпен жұмыс «Түртіп алу» стратегиясы бойынша балалар кітапты оқып отырып жаңа ақпаратты түртіп алады. Сергіту сәті. (2 минут) «Көңілді күн» әуеніне би қимылдарын жасайды&nbsp;</p>

Сабақтың соңы

(5 минут)

<p>&nbsp;«Аяқталмаған сөйлем» тәсілі </p><p> «Мұғалімге жеделхат» тақтасына оқушылар стикер жапсыру арқылы орындалады. Оқушылар өздеріне жақын сөйлемді таңдап, айтылған ойды жалғастырады: </p><p>- бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім. </p><p>- бүгін сабақта қуантқаны..... - мен өзімді.....үшін мақтар едім. - маған ерекше ұнағаны..... - сабақтан соң маған........ ой келді.</p><p> - бүгін маған..........сәті түсті.</p><p> - қызықты болғаны..... </p><p>- ......қиындық тудырды. </p><p>- менің түсінгенім..... </p><p>- енді мен......аламын. </p><p>- зерттеу жұмысы арқылы ......... көз жеткіздім.&nbsp;</p>

Рефлексия

(3 минут)

"Екі жұлдыз, бір ұсыныс" әдісі

Файлдар:

Файлды ару Әбу Насыр әл - Фараби

Пікірлер(0)