Тазалық-денсаулық кепілі

Түменова Ұлбосын Алшағырқызы
Түменова Ұлбосын Алшағырқызы
Nur-Sultan
Nur-Sultan
№77 мектеп
Дүниетану. Тарих компоненті
Сынып:
1-сынып
Бөлім:
Дені саудың – жаны сау
Тақырып:

Тазалық-денсаулық кепілі

31.01.2020
76
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

1.1.4.1 жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

• Жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығы жайлы өз ойын білдіреді.

Тілдік мақсаттар:

• Жеке бас гигиена ережелерін құрастырады.

Жеке бас гигиенасы ережелерін үйрену және оның денсаулықты нығайтудағы маңызын біледі.

Күтілетін нәтиже:

жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығын түсінеді

Бағалау критерийлері:

1. Жеке бас гигиенасының құралдарын атайды.

2.Жеке бас гигиенасына қатысты тәртіп ережелерін анықтайды.  

Құндылықтарды дарыту:

Топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, құрметпен қарау, ынтымақтастық, ашықтық, жауапкершілікті сезіну, білім алуға дайын болу.

Жеке бас гигиенасын сақтау, салауатты өмір салтын ұстану құндылықтарын дарыту. 

АКТ-ны қолдану дағдылары:
Пәнаралық байланыс:

Жаратылыстану (адамның дене мүшелері туралы түсініктерін толықтырады), дене шынықтыру (сергіту сәтін жасағанда дене шынықтыру қимылдарын көрсетеді)

Бастапқы білім:

Дене мүшелері туралы біледі. Денсаулық пен тазалық сақтаудың қажеттілігі мен пайдасын біледі.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал.

«Жылы лебіз бен тілек».

Оқушылар шеңберге тұрып бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.

Топқа біріктіру «Қажетті заттар» әдісі

1-топ : «Сабын» тобы

2-топ: «Тіс щеткасы» тобы

3- топ: «Тарақ» тобы Қызығушылықты ояту:

«Дұрыс құрастыр!». Сурет қиындыларынан дене мүшелерін құрастыру. -Екі көзіміз не үшін керек? Жақсыларды көру үшін Екі құлағымыз не үшін керек? Ақыл –кеңес тыңдау үшін! Екі аяғымыз не үшін керек? Екі қолың не үшін керек?

Қызығушылықты ояту: Ассоциация әдісі:                    

Сабақтың ортасы

(27 минут)

«Құпия зат» әдісі. Әр топтан бір оқушы қапшықтағы затты сипаттайды. 

АКТ мүмкіндіктерін пайдалану арқылы суреттер көрсетіледі.

Ұ.  1-тапсырма. «Суретпен сөйлес!» (Екі суреттегі айырмашылықты тауып, таза ауада ойнаудың пайдасын, суға жуынуды , тазалықты сақтауды талқылайды). 

ҰЖ 2-тапсырма. Оқулықтағы мәтінді оқыңдар («Сен білесің бе?» 83-бет).

Сабынды майлы жіліктерді әбден қайнатып, оған ала бұтаның өртеп алынған күлін қосып былғау арқылы жасаған. – Бұл құралдар не үшін қажет? -Тазалықты не үшін сақтаймыз? 

Сабақтың соңы

(5 минут)

«Сәйкестердіру» әдісі.

Суретке мұқият қара.

Баланың жеке бас гигиена сақтауға қажетті құралдарын ата!

Суреттерді сәйкестендір

Рефлексия

(3 минут)

Рефлексия: «Қосу-алу-қызықты» әдісі.

Файлдар:

Файлды ару Тазалық-денсаулық кепілі

Пікірлер(0)