Менің отбасым. Ұ ұ дыбысы мен әріпі
Менің отбасым. Ұ ұ дыбысы мен әріпі
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
| Сабақтың мақсаты: | 1. Барлық оқушылар: Ұ дыбысына байланысты сөздерді оқиды. 2. Оқушылардың басым бөлігі: Сурет бойынша сөйлемдер құрайды, мәтінді оқи алады. 3. Кейбір оқушылар: Отбасы мүшелерін сипаттайды, мәтінді талдайды. |
| Тілдік мақсаттар: | |
| Күтілетін нәтиже: | Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айтады. Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айтады. Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айтады. |
| Бағалау критерийлері: | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
| Құндылықтарды дарыту: | адамгершілік қасиеттерге баулу |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | |
| Пәнаралық байланыс: | |
| Бастапқы білім: | Менің отбасым. Ққ дыбысы мен әрпі. |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Психологиялық ахуал. Қайырлы күн достым! Қайылы күн болсын! Бейсенбінің күні Сәттілікке толсын! Біздің алар бағамыз Кілең «бестік » болсын! Өткен сабақты қайталай отырып,Қ әрпіне сөз ойлау |
|
|
Сабақтың ортасы (27 минут) |
Жұмбақ жасыру. Ұя,ұлу,ұшақтың Басын бастап беремін. Бұғы,жұмыртқа ,бұтақтың Ортасында келемін.( Ұ дыбысы) -Ұ дыбысын бәріміз бірге айтайықшы! * Ұ-ұ-ұ * Ұ дыбысы қалай айтылады? * Иә, әндетіліп, созылып айтылады, екен. * Ұ дыбысы қандай дыбыс? * Иә, дауысты дыбысты қандай текшемен белгілейміз? * Ендеше, балалар бүгін Ұ дыбысын әдемі, дұрыс айтып үйренеміз Дыбыстың артикуляциясын анықтау. * Енді, Ұ дыбысын созып, әндетіп айтайық. * Аузымызбен айтамыз, көзімізбен көреміз, құлағымызбен естиміз, басымызбен ойлаймыз. * Балалар,ұ дыбысын айту кезінде ерніміздің қалпы қандай болады екен? * Ерініміз құбырға ұқсап, алға қарай сүйірленіп шығады екен * Ал, енді тісіміздің қалпына қарайық. * Тісіміздің қалпы қандай екен? * Иә, үстіңгі және астыңғы тістеріміздің арасы ашық екен. * Тіліміздің қалпы қандай екен? * Иә, тіліміз ұйықтап жатқан мысыққа ұқсайды. * Ауа еркін шығады. 1. Оқулықпен жұмыс. Топтық жұмыс. 1 – топ. Суреттегі заттарды атау. Әр суретке сандар қойып,сол сандарды жазсын (алдарына берілген параққа) 2 – топ. Осы суреттегі заттардың үстіне сандар қойып, атауындағы жаңа дыбыстың нешінші буынында тұрғанын жазсын 3 – топ. Әр заттың өмірде қажеттілігіне байланысты келетін суретпен сәйкестендіру |
|
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
Видеоролик: «Көңілді күн» 2– тапсырма. Жеке жұмыс (мұғалім жеке-жеке аралап жүріп оқыту) |
|
|
Рефлексия (3 минут) |
"Алтын шар" әдісі |
Пікірлер(0)