Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың тыныс алу мүшелері

Касымбекова Акмаржан
Касымбекова Акмаржан
Нұр-Сұлтан
Нұр-Сұлтан
Средняя школа №42
Биология
Сынып:
7-сынып
Бөлім:
Тыныс алу
Тақырып:

Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың тыныс алу мүшелері

31.01.2020
64
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

7.1.4.4 Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың тыныс алу мүшелерін салыстыру

Сабақтың мақсаты:

Барлығы: омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың тыныс алу мүшелерін салыстырады, анықтайды

Басым көпшілігі:. берілген тапсырмалар арқылыомыртқасыз және омыртқалы жануарлардың тыныс алу мүшелерін талдайды

Кейбіреуі: омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың тыныс алу мүшелерін ерекшеліктерін түсіндіреді 

Тілдік мақсаттар:

Желбезек, демтүтік, өкпе қапшығы, бронхылар, қосарлы тыныс алу, диафрагма

Күтілетін нәтиже:

Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың тыныс алу мүшелерін салыстырады

Бағалау критерийлері:

Тыныс алу мүшелерін салыстырады, анықтайды, талдай алады, ерекшеліктерін түсіндіре біледі

Құндылықтарды дарыту:

Зайырлы қоғам құндылығы, руханият құндылығы, денсаулық сақтау құндылығы, мәдениет пен тілдің біртұтастылығы

АКТ-ны қолдану дағдылары:
Пәнаралық байланыс:

физика: газдардың қозғалуы тұрғысында ; -химия: оттегі молекуласы мен органикалық заттар арасында қосылыстардың түзілуі мен энергияның босап шығуы. 

Бастапқы білім:

Тыныс алу ұғымын «Өсімдіктердің тыныс алуы» тақырыбынан біледі

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

Ұйымдастыру кезеңі: (оқушылармен амандасу, жағымды оқу атмосферасын қалыптастыру Үй тапсырмасын сұрау .

Тест сұрақтары арқылы .

Жеке жұмыс « Ия, Жоқ» әдісі арқылы 1

. Өсімдіктердің көмірқышқыл газын сіңіріп, оттегіні бөлу процесі фотосинтез

2. Фотосинтез кезінде түзілетін оттегі

3. Фотосинтез процесі кезінде түзілетін органикалық зат, қант глюкоза

4. Анаэробты ағзалар -оттексіз тіршілік иелері 

Сабақтың ортасы

(27 минут)

Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың тыныс алу мүшелерінің құрылысы әр түрлі болатындығын түсіну үшін bilimland.kz видео көрсету.

№ 1 тапсырма «Топтық» жұмыс. Оқулықпен жұмыс істеу. Әр топқа сурет қиындыларын беремін. 1 топ. Жәндіктердің тыныс алуы 

2 топ. Балықтардың тыныс алуы

3 топ. Құстардың тыныс алуы

4 топ. Омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың тыныс алу мүшелерін салыстырыңдар Венн диаграммасы бойынша

Сабақтың соңы

(5 минут)

№ 3-тапсырма.

Жеке жұмыс . Биологиялық диктант (жазылым дағдысын дамыту)

«Аралдар» тәсілімен бағалау 

Рефлексия

(3 минут)

Рефлексия: «Блоб ағашы» әдісі. Оқушыларға стикерлер таратылып беріледі.

Әр оқушы сабақ барысындағы өз деңгейіне апарып стикерге іледі.

Файлдар:

Файлды ару Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың тыныс алу мүшелері

Пікірлер(0)