Су- табиғат құбылысы
Қазақ тілі (Т1)
Сынып:
6-сынып
Бөлім:
Су – тіршілік көзі. Қазақстандағы өзен-көлдер
Тақырып:
Су- табиғат құбылысы
31.01.2020
45
0
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 6,1.3.5.Тіл құрылымын сақтай отырып, адамды, табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазу. |
Сабақтың мақсаты: | Қарапайым сөйлеу үлгілерін қолдану арқылы судың тіршілік көзі екендігін түсіндіру. Лексикалық тақырып аясында сан есімді |
Тілдік мақсаттар: | Оқушылар: Пән лексикасы және терминология:тіршілік, ауыз су, тұщы су, су жетіспеушілігі, ағза, тұрмыстағы су |
Бағалау критерийлері: | Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): қазақша судың тіршілік көзі екендігін түсінеді, достарымен сөйлеседі. Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): тақырыпқа қатысты жаңа сөздерді Сөйлесім барысында тиімді қолдана алады, суды үнемдеу керектігін түсіндіреді. Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): тақырып аясында өзінің сыныптастарымен сұхбат құрады, мәтін құрайды |
Құндылықтарды дарыту: | <p>• Тіл мен мәдениет;</p><p> • Көпшілдік; </p><p> • Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет; </p><p> • Қарым-қатынас мәдениеті;</p><p> • Жауапты азаматтық позиция;</p><p> Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың жеке және жұптаса отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. </p> |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | PowerPoint таныстырылымы |
Пәнаралық байланыс: | Жаратылыстану, химия, биология |
Бастапқы білім: | Лексикалық тараудың алғашқы сабағы |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (5 мин) |
<p>Қызығушылықты ояту</p><p> «Суреттер сөйлейді» Оқушылар суреттер бойынша өз ойларын ортаға салады.(Таныстырылымда берілген суреттерді сөйлетеді) </p><p> Мұғалім оқушыларды оқу мақсатымен, сабақ мақсатымен таныстырады.</p><p> Негізгі бөлім. </p><p> Жазылымалды тапсырмасы. Блум жапырақшаларында берілген сұрақтарға жауап беріңіздер. </p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e338c9a1138d/images/5e338dd8d71b0.png" style="width: 174px;"><br></p> | |
Сабақтың ортасы (30 мин) |
<p><img src="/uploads/lesson_plans/5e338c9a1138d/images/5e338e66003e5.png" style="width: 319px;"></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e338c9a1138d/images/5e338e7f48a06.png" style="width: 353px;"></p><p><br></p><p>1. Сөздікпен жұмыс. А) Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудар- масын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. </p><p> 2. Мәтіналды жұмыс. А) Айтылым. Дұрыс айтуға, жаңа ақпаратты қабылдауға машықтандыру үшін</p><p> 1-тапсырманы орындатады. Ә) Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға машықтандыру үшін </p><p>2-тапсырманы орындатады. </p><p> 3. Тілдік бағдар. Сан есімді меңгертеді. </p><p> 4. Мәтінмен жұмыс. А) Тыңдалым. Оқылым. Мәнерлеп, дұрыс оқуға, жаңа ақпаратты қабылдауға машықтандыру үшін</p><p> 3-тапсырманы орындатады. Ә) Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға машықтандыру үшін 4,5-тапсырманы орындатады. Б) Айтылым. Дұрыс айтуға, жаңа ақпаратты қабылдауға машықтандыру үшін </p><p>5- тапсырманы орындатады. 5. Мәтінсоңы жұмыс. А) Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға машықтандыру үшін 7-тапсырманы орындатады. </p><p><br></p><p>1. Сусыз жасалатын тағамдарды білесіз бе? </p><p> 2.Судың қандай пайдасы бар? </p><p> 3.Күніне қанша литр су ішесіз?</p><p> 4. Суды қалай үнемдеуге болады? </p><p> 5.Судың адам өміріндегі маңызына тоқталыңыз. 6.Қазақстанда суды сақтау қорлары бар ма?</p><p> Сіздің берер бағаңыз қандай? </p><p> Оқушылар «Молекула» әдісі арқылы </p><p>4 топқа бөлінеді. Жазылым тапсырмасы Берілген суретті пайдалана отырып, мазмұнына сай постер жасаңыздар.</p><p> 1-топ: Берілген суретті пайдалана отырып, мазмұнына сай постер жасаңыздар. </p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e338c9a1138d/images/5e338f09370bf.png" style="width: 237px;"></p><p><br></p><p>2-топ:</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e338c9a1138d/images/5e338f2f19bfe.png" style="width: 228px;"></p><p>3-топ:</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e338c9a1138d/images/5e338f55ba6ef.png" style="width: 248px;"></p><p><br></p><p>4-топ:</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e338c9a1138d/images/5e338f6e714a9.png" style="width: 281px;"></p><p><br></p><p>Өзара бағалау Оқушылар бағалау стикерлерін әр топтың постеріне жабыстыру арқылы жұмысты бағалайды. Кері байланыс Бүгінгі сабақта қиыншылық кездесті ме? Сіз оны қалай жеңдіңіз? Бүгін не білгіңіз келіп еді, мақсатыңыз орындалды ма? Сіз бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттіңіз бе? </p><p><br></p> | слайд |
Сабақтың соңы (2 мин) |
<p>6 сөйлемді эссе жаздырады. Тақырыпқа қатысты 6 сөйлемді эссе жазады. Айтылым. Оқулықтағы</p><p> 8-тапсырманы орындатады </p><p><br></p><p>Үйге тапсырма</p> | Таратпа парақшалар |
Рефлексия (3 мин) |
<p>Рефлексия «Бағдаршам» Қызыл – түсініксіз әлі дайындығым аз Сары – толық түсінбедім Жасыл – жақсы түсіндім </p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e338c9a1138d/images/5e338fdd167d7.png" style="width: 79px;"><br></p> |
Пікірлер(0)