Ғаламтор тарихы

Есимова Райгүл Олжабаевна
Есимова Райгүл Олжабаевна
Ақтөбе
Темір
С.Байшев атындағы ЖОББМ КММ
Қазақ тілі (Т1)
Сынып:
7-сынып
Бөлім:
Ғаламтор және әлеуметтік желілер
Тақырып:

Ғаламтор тарихы

31.01.2020
47
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 7.Т/А1.Мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжау. 7.ӘТН4.1. Етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік, шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолдану.  
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.  
Тілдік мақсаттар: Бүкіләлемдік өрмек-ғаламтор
Бағалау критерийлері: Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.  
Пәнаралық байланыс: Музыка, қазақ тілі. 
Бастапқы білім: 2-тоқсанда өткен білімді қайталау

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(15 мин)

<p>Ұйымдастыру кезеңі2 минут</p><p>Топтарға бөлу. </p><p> Тірек сөздер бойынша топқа бөліну.</p><p> Оқушыларға сөздер қиындыларын беремін. Әріп қиындыларда бақыт,қуаныш,шаттық деген сөздер болу керек. Оқушылар сол сөздер бойынша топтарға бөлінеді.</p><p> Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут </p><p> -Салем достым! (амандасады) </p><p> -Сен қалайсың? (иықтарынан қағады)</p><p> -Қайда болдың? (құлақтарынан тартады)</p><p> -Мен сені сағындым! (қолдарын жүректеріне қояды)</p><p> -Сен келдің! (қолдарын жаяды)</p><p> -Жақсы болды!(құшақтайды)&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p><p>Білу және түсіну </p><p> Берілген мәтіндерді балалар оқып алады.</p><p> «Стикердегі диалог» әдісі</p><p> (Топ мүшелері сұрақтардың жауабын стикерлерге жазып, қабырғадағы сұрақтар жазылған қағаздарға іледі. кейін пікірлерін қорғайды.)&nbsp;&nbsp;</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3387facb8c1/images/5e3389b9a57da.png" style="width: 113px;"><br></p> <p>&nbsp; &nbsp; &nbsp; 1-топ: бақыт</p><p> 2-топ: қуаныш </p><p> 3-топ: шаттық </p><p> Тренинг жазылған парақшалар</p><p> Оқулық.</p><p>Кеспе мәтіндер. Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер.&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың ортасы

(12 мин)

<p>Қолдану Берілген мәтіндерді балалар оқып алады. Ортақ тапсырма: «Пкірлер» парағы әдісі «Бүкіләлемдік өрмек-ғаламтор» деген тақырыпта ойтолғау жазу. </p><p> 1-топ: бақыт Жауабын жазады. </p><p> 2-топ: қуаныш Тексеріп, қосымша мәліметтер қосады. </p><p> 3-топ: шаттық Ұсыныс жазады. </p><p> Талдау «Броундық қозғалыс» Оқушылар сыныпты шарлап, талқыланатын мәселе бойынша ақпарат жинап, басқалармен пікірлеседі. </p><p>Бұл тәсілді қолданғанда оқушыларға партаға отыруға болмайтынын ескерту керек. </p><p> «Қызыл гүлім-ай» биі&nbsp;&nbsp;</p> <p>&nbsp; «Пкірлер» парағы әдісі, сұрақтар жазылған парақшалар,қалам.</p><p> Оқулықтағы мәтінді оқып алады. </p><p><br></p><p> Би билейді&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың соңы

(15 мин)

<p>Синтез «Карточкадағы терминдер» әдісі </p><p> Тапсырма: Сыныпты аралап жүріп, осы термиді өзге топтардағы оқушыларға түсіндіріп береді.&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p><p>Бағалау парақшасы Дұрыс жауапқа 5 балл.</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3387facb8c1/images/5e338b48cbfd5.png" style="width: 386px;"><br></p> <p>&nbsp; &nbsp; Карточкада жазылған терминдер</p><p> Бағалау парақшасы</p><p><br></p>

Рефлексия

(3 мин)

<p>Рефлексия парағы</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3387facb8c1/images/5e338bb733171.png" style="width: 387px;"><br></p> Қағаз қиындылары.&nbsp;&nbsp;

Пікірлер(0)