Мәліметтер қорымен жұмыс

Малдыбева Уржан Шаженкызы
Малдыбева Уржан Шаженкызы
Нұр-Сұлтан
Нұр-Сұлтан
Гимназия №7 имени Гали Орманова
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар/Информатика
Сынып:
9-класс
Бөлім:
Мәліметтер қоры
Тақырып:

Мәліметтер қорымен жұмыс

30.01.2020
47
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): <p>9.2.2.2 электронды кестеде мәліметтер қорын құру&nbsp; </p><p>9.2.2.3&nbsp; мәліметтерді іздеуді, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру &nbsp;</p>
Сабақтың мақсаты: <p>- электронды кестеде мәліметтер қорын құру&nbsp;</p><p> - мәліметтерді іздеуді, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру &nbsp;</p>
Тілдік мақсаттар: <p>Пәнге қатысты лексика мен терминология:&nbsp;</p><p> • Кесте-таблица-table&nbsp; </p><p>•&nbsp; сұрыптау-сортировка-&nbsp; sorting,&nbsp;</p><p> • &nbsp; іздеу-поиск- search,&nbsp;</p><p> •&nbsp; сүзгілеу-фильтрация- filtering &nbsp;</p>
Күтілетін нәтиже: Электронды кестеде мәліметтер қорын құрады,&nbsp; мәліметтерді іздеуді, сұрыптау және сүзгілеуді біледі
Бағалау критерийлері: <p>Электрондық кестеде мәліметтерді қорын құру әдістерін анықтайды&nbsp; </p><p> Электронды кестеде мәліметтер қорын құрастырады&nbsp; </p><p> Мәлімет қорында сұрыптауды және сүзгілеуді жүзеге асырады &nbsp;</p>
Құндылықтарды дарыту: Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;&nbsp; Қарым-қатынас жасау қабілеті;&nbsp; Жауапкершілік; өзгелердің мәдинетіне және көзқарастарына құрметпен қарау. &nbsp;
АКТ-ны қолдану дағдылары: https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/9-synyp/lesson/kestelik-proczessor-komegimen-derekqor-dajyndau
Пәнаралық байланыс: География, ағылшын тілі,орыс тілі
Бастапқы білім: Деректер базасы, кесте өріс,жазба&nbsp; ақпараттарды іздеу туралы білімі бар.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

<p>I. Ұйымдастыру кезеңі&nbsp; </p><p>-Оқушылармен сәлемдесу,сыныпты түгендеу.&nbsp; -Ынтымақтастық атмосферасын құру.&nbsp; Оқушыларды сабаққа ынталандыру мақсатында психологиялық ахуал туғызу үшін «Жылы лебіз» әдісін қолданамыз.Оқушылар бір-біріне тілек айтады, бір-бірінің көңіл күйін көтереді.&nbsp; </p><p>Топқа бөлу.&nbsp; Оқушыларды&nbsp; түстер арқылы 2 топқа бөлеміз.&nbsp; </p><p>Мақсаты: бірлескен&nbsp; білім алу, өзара қарым-қатынас жасау. &nbsp; Топ «Сүзгі», «Сұрыптау» болып&nbsp; бөлінеді.&nbsp; -Қауіпсіздік ережелерін ескерту &nbsp;&nbsp; </p><p>ІІ.Алдыңғы білімдерін тексеру &nbsp;</p> <br>

Сабақтың ортасы

(27 минут)

<p>ІІІ. Жана тақырып. &nbsp;</p><p> «Артығын алып таста»&nbsp; Оқушыларға сөздер немесе суреттер жинағын (сабақ тақырыбымен байланысты) көрсетіледі.. Олар қай сөз немесе сурет қалғандарына қатысты емес екенін анықтауы керек.&nbsp; Сөздер: Деректер,Қалам, Ұялы телефон, қорымен, жұмыс.&nbsp; Артық сөзді алып тастау арқылы сабақтын тақырыбын ашады.&nbsp; Мақсаты: жаңа тақырып бойынша теориялық білімдеріне бағдар беру. &nbsp;</p><p>БЕЙНЕСАБАҚ. https://bilimland.kz&nbsp; сайты &nbsp; </p><p>Мақсаты: жаңа тақырып бойынша теориялық білімдеріне еске түсіру. &nbsp;&nbsp; Ойлан&nbsp; ЕхсеІ кестелік процессорында деректер базасын жасап, өңдеу бойынша алған білімді өмірде қалай қолдануға болады?&nbsp; Деректер базасымен жұмыс жасауда алған білімдеріңді күнделікті өмірде (үйде, мектепте, және&nbsp; т.б) қалай қолдануға болады деп ойлайсың? Нақты ұсыныстар, дәлеледі мысалдар келтір. &nbsp;</p> &nbsp; https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/9-synyp/lesson/kestelik-proczessor-komegimen-derekqor-dajyndau &nbsp;

Сабақтың соңы

(5 минут)

Мұғалім тарапынан «Мадақтау сөз» арқылы әр оқушы өзінің сабаққа қатысу деңгейіне сәйкес сөздермен және дескриптор арқылы бағаланады. https://quizlet.com/462276992/flashcards

Рефлексия

(3 минут)

<p>«Ашық микрофон» әдісі&nbsp; </p><p>. Сабақтан қандай әсер алдыңдар?&nbsp; </p><p>2. Сабақта өзіне не ұнады?&nbsp; </p><p>3. Мен үшін қиын болды?</p> <br>

Файлдар:

Файлды ару Мәліметтер қорымен жұмыс

Пікірлер(0)