Материктердің табиғат зоналарын салыстыру

Калдыгожина Алима Сагынаевна
Калдыгожина Алима Сагынаевна
Ақтөбе
Шұбарқұдық
Шубаркудукская ОШ №6
География
Сынып:
8-сынып
Бөлім:
Биосфера
Тақырып:

Материктердің табиғат зоналарын салыстыру

30.01.2020
50
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 8.3.4.3 әр материкте орналасқан ұқсас табиғат зоналар мен биіктік белдеулерді салыстырады
Сабақтың мақсаты: әр материкте орналасқан ұқсас табиғат зоналар мен биіктік белдеулерді салыстырады
Тілдік мақсаттар: <p>Пәнге тән лексика мен терминология: Ендік зоналар Зоналық Азоналық тропикалық ормандар тайга тундра арктикалық шөл прерия пампа сельва терая Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Табиғат зоналарының таралуы ... байланысты. Таулардағы белдеуліктердің қалыптасуының ерекшелігі ... . Табиғат зоналары мен биіктік белдеулердің ұқсастығы ... болып табылады. Айырмашылықтары неде? Немен ерекшеленеді?&nbsp;&nbsp;</p>
Бағалау критерийлері: Жетті» деп есептеледі, егер:  Материктегі табиғат зоналарын анықтай алса;  Материктердег3 таби5ат зоналарын салыстыра алса:&nbsp;&nbsp;
Құндылықтарды дарыту: Құндылықтарды дарыту топтық, жұптық жұмыстарды жүргізу барысында оқушылар бір - біріне құрмет көрсету арқылы жүзеге асырылады
АКТ-ны қолдану дағдылары: АКТ дағдыларын дамыту өздеріне қажетті ақпараттарды іздеп табуда ғаламторды қолдануда және презентация жасау барысында жүзеге асады.
Пәнаралық байланыс: &nbsp;Химия, биология пәндерімен байланыс жасайды.
Бастапқы білім: 7 сыныптағы биосфера туралы бастапқы білім

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5мин)

&nbsp;  Сәлемдесу  Ынтымақтастық атмосферасын құру, топқа бөлу  Тақырыпқа шығу&nbsp;&nbsp;

Сабақтың ортасы

(10мин)

Тапсырма 1 (Т) табиғат зоналарын сипаттайды. Постер дайындайды І топ – экваторлық ормандар ІІ топ- тропиктік шөлдер ІІІ топ- тайга Бұл тапсырма еске түсіру мақсатында Бағалау өзара жүреді Бағалау критерийлері: o Зонаның орналасқан жерін біледі o Зонаның климаты (қаңтар-шілде айларының орташа температураыңсы) жазған o Зонаның топырағын, өсімдігін(5), жануарын (5) біледі Тапсырма 2 Жеке жұмыс Оқушылар Африка және Оңтүстік Америка материгі бойынша ұқсас табиғат зоналары мен биіктік белдеулерін салыстырады. Айырмашылық пен ұқсастықтарын салыстырып, жазбаша кесте түрінде дәптерге орындайды. Дифферанциация : қабілеті жоғары оқушыларға Евразия мен Солтүстік Американы да салыстыруға беруге болады. Бағалауды мұғалім жүргізеді. Орындау барысында оқушылардың бітіргеніне қарай тексеріп шықсаңыз болады Бағалау критерийі: Материктегі табиғатзоналарын таба алған Материктегі табиғат зоналарын салыстыра алған.&nbsp; &nbsp; Дәптер, оқулық, мәтіндер Дәптер Атлас карта, Кескін карта&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp;

Сабақтың соңы

 Үйге тапсырма: Табиғат зоналарының ерекшелігі тақырыбында эссе жазу&nbsp;&nbsp;

Рефлексия

Кері байланыс. Кері байланыс парағы толтырылады «Ойды жалғастыр».  Маған қызық болғаны ...  Менің түсінгенім ...  Маған қиын болғаны ...  Келесі сабақта білгім келетіні ...&nbsp; &nbsp;

Қосымша

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Қабілеті төмен оқушыларға жеңілдеу тапсырма беруге болады. қабілеті жоғары оқушыларға Евразия мен Солтүстік Американы да салыстыруға беруге болады. Бағалау критерийлері арқылы бағалау; Өзін-өзі бағалау; Өзара топтық бағалау Техникалық қауіпсіздік ережелерін ғаламтормен жұмыс жасағанда тоқ көзін дұрыс қолдануда сақ болу. Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp;

Пікірлер(0)