Көлде

Биржанова Карлығаш Кубайдоллаевна
Биржанова Карлығаш Кубайдоллаевна
Ақтөбе
Хромтау
№ 4 Хромтау орта мектебі
Әдебиеттік оқу
Сынып:
3-сынып
Бөлім:
Жанды табиғат
Тақырып:

Көлде

28.12.2019
55
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу бағдарламасына сілтеме 2.8 Көркем шығарма элементтерін салыстыру
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 3.2.8.2 – эпизодтарды салыстыру, сюжеттің дамуындағы өзгерістерді анықтау.
Күтілетін нәтиже Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнын түсінеді, ойын жеткізеді. Көптеген оқушылар: шығарманың мазмұнына жоспар құрады. Кейбір оқушылар: шығарманың мазмұнын сахналайды.  
Құндылық Бағалау, пікір білдіру
АКТ-ны қолдану дағдылары Интербелсенді тақта, слайд
Алдыңғы білім Б. Кірісбайұлы. «Терек пен қабығы»

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(6 минут)

Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек: шеңбер бойында бір-біріне жақсы тілектер айту. «Қарлы кесек» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру.   Көлік,бағдаршам, дүкен,көп қабатты үйлер.   

Сабақтың ортасы

(29минут)

Мағынаны ажырату. Ойқозғау. І топ. Ауыл таңы. Суретін салады. ІІ топ. Қала таңы. Суретін салады. ІІІ топ. Сарапшы. Ауыл мен қаланың байланысын айтады. Сабақтың тақырыбын айту. Бағалау критерийімен таныстыру. Бағалау критерийі Дескриптор Балл Сұрақтарға жауап беру Екі шығарманың түрін анықтайды. 1 Тәуліктің мезгілін анықтайды. 1 Оны неден аңғарғандығын айтады. 1 Өз ойынан оқиға қосады. 1 Кестемен жұмыс Екі мәтінге ортақ тақырып ойлайды. 1 Айырмашылығын табады. 1 Оқылым. 2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. «Сен ұйықтап жатқанда». Автормен танысу айдары. Е. Ашықбаев. Б. Соқпақбаев Жұптық жұмыс. Жұптастыру. Жұптардың қайсысы бірінші, қайсысы екінші екенін анықтау. 1-жұп. «Сен ұйықтап жатқанда» мәтінін мазмұндап, авторы туралы әңгімелейді. 2-жұп. «Таң» өлеңін мазмұндап, авторы туралы әңгімелейді. Сергіту сәті. Жануарлардың қимылын салу. Жеке жұмыс. 3-тапсырма. Әңгімені жазған кім? Ол туралы не білесің? 4-тапсырма. Мәтіннің әр бөліміне ат қой. 5-тапсырма. Өлеңді тыңдаңдар, авторы туралы айтыңдар, мазмұнын қарасөзбен әңгімелеңдер. «Таң» Топтық жұмыс. «Кір жаятын жіп» әдісі. І топ. 7-тапсырма. Кестедегі сұрақтарға жауап бер. Мәтін Шығарма- ның түрі Тәуліктің қай мезгілі суреттел- ген? Оны неден аңғар- дың? Тағы қандай оқиғалар қосар едің? «Сен ұйықтап жатқан- да» «Таң» ІІ топ. 7-тапсырма. Кестені толтыр. Мәтін Екі мәтінге ортақ тақырып бер Айырмашы- лығы неде? «Сен ұйықтап жатқан- да» «Таң» ІІІ топ. ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Оқиғалардың қай мәтіннен екенін тап. № Мәтіндегіоқиғалар Қай мәтіннен? 1. Бізбен бірге құстардаоянды. 2-мәтін 2. Вагондардасанаулы ғана 1-мәтін адамдаротыр. 3. Дәрігерлерұйықтамай,адам 1-мәтін өмірін сақтап қалу үшінқызмет етеді. 4. Жемін теріп жеп жүргенқұстар. 2-мәтін 5. Күндіз қаптапжүргенкөліктер 1-мәтін көрінбейді. 6. Қаламен біргекөліктерде 2-мәтін оянады. 7. Таңғыуақыттаадамдарды 1-мәтін таситын көліктержарқырап шыға келеді. 8. Тыныштықорыналып, 1-мәтін саябырлаған уақыттуралы айтылған. 9. Уақыт түнгіон екі. 1-мәтін   А-4 қағазы Слайдтар Авторлардың портреті Кесте Интербелсенді тақта  

Сабақтың соңы

(5 минут)

Ойтолғау. Түнде жұмыс істейтін мамандардың еңбегі туралы айту. Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жеттік пе (оқушылардан сұрау)? Қалай жеттік? Не істедік? Үй тапсырмасы. Кері байланыс. Ауызша. Рефлексия.     

Қосымша ақпарат

Дифференциация– Мен оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін балаларға арнайы тест тапсырмаларымен өткен тақырыптарды еске түсіруге көмектесемін. Қабілеті жоғары оқушыларға арнайы тапсырмалар (cөзжұмбақ,ребус) тест тапсырмалары беріп отырылады. Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Оқушылардың меңгерген білімдерін тексеруді жоспарға бірін –бірі бағалау, дискриптор ақылы өз-өзін бағалау, формативті бағалау, топпен бағалау арқылы жүзеге асыруды енгізіп отырмын Сабақ өту барысында сабаққа белсенді қатысқан оқушыларға смайликтер арқылы бағалаймын. Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) Ойлану Сабақ мақсаттары,оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды . Бүгін оқушылар нені үйренді?Бүгін оқушылар «Сен ұйықтап жатқанда» атты мәтінмен танысып,жұптық тапсырманы ойдағыдай орындап, көлік,бағдаршам, дүкен,көп қабатты үйлерді кестеге орналастырды. Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Сыныптағы атмосфера жақсы болды. Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді.Мен жоспарланған уақытымды дұрыс әрі тиімді пайдаландым. Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1. Ауыл таңы. Қала таңы. Суретін салу-суретті бейнелеп салды. 2. «Таң» өлеңін мазмұндап,авторы туралы әңгімелеу-өз ойларын,мазмұндап,әңгімеледі. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?      

Файлдар:

Файлды ару Көлде

Пікірлер(0)