Василий Сухомлинский. Ақ шаш.
Әдебиеттік оқу
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Менің отбасым және достарым
Тақырып:
Василий Сухомлинский. Ақ шаш.
28.12.2019
61
0
Оқу мақсаты | 2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру; 2.2.6.1-кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау; 2.3.1.1 - мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру |
Сабақ мақсаты: | Барлық оқушылар: мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады. Көптеген оқушылар: тақырыпты болжайды, әңгімені мазмұндайды, Кейбір оқушылар: мәтіндегі негізгі ойды табады, мақал мен мәтінді байланыстырады. |
Бағалау критерийі | мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады.тақырыпты болжайды, әңгімені мазмұндайды, сахналық қойылымды көрсетеді. мәтіндегі негізгі ойды табады, мақал мен мәтінді байланыстырады. |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы |
<p>Қызығушылықты ояту:</p><p> Сыныпты қалыпқа келтіру. </p><p> Ойсергек. </p><p> Бүгінгі күн терезеден </p><p> Бізге міне тұр қарап</p><p> Сондай жақсы көңіл күймен </p><p> Басталады бұл сабақ </p> | |
Сабақтың ортасы |
<p>Мағынаны ажырату. Ой қозғау </p><p> Жақсы бол деп баптаған</p><p> Біз үшін тыным таппаған </p><p> Бар тәттісін сақтаған </p><p> Ол кім? </p><p> Ақ сүт берген ананың</p><p> Анады хақы көп болар. </p><p> Ана деген мейірлі, </p><p> Сыйлай гөр, балам, анаңды.</p><p> Ата деген қадірлі, </p><p> Сыйлай гөр, балам, атаңды.</p><p> Аналар мерекесі қашан,қай айда? </p><p> Хақы – еңбегі. </p><p> Тақырыпты болжау: </p><p> Сабақтың мақсатымен таныстыру.</p><p> «Менің отбасым және достарым» тарауының ішіндегі Сүйікті әжем. Әжетайым бөлімдерімен таныспыз.Бүгінгі бөлім «Мәпелейсің мені,анам?» Олай болса өткен тақырыптармен тығыз байланыс бар. </p><p> Интервью әдісімен өткен тақырыппен байланыс </p><p> Оқылым. Түсініп оқы. В. Сухомлинский. Ақ шаш. Авторымен таныстыру </p><p> Болжау стратегиясы Айтылым. </p><p> Топтық жұмыс. </p><p> Тапсырма: Мәтіндегі негізгі ой қандай мәселеге құрылғанын мәтіннен мысалдар келтіріп мазмұндап, түсіндіріп көріңдер. </p><p> Дәптермен жұмыс Дәптеріңе анаңды қуантатындай 5 сөз ойлап жаз. </p><p> Топтық жұмыс. І. «Ана бақыты» шағын әңгіме</p><p> ІІ. Өлең құрастыру </p><p> ІІІ.Суретпен жұмыс </p><p> Ой толғаныс Екі жақты күнделік </p><p> Бекіту. «Менің анам» деп аталатын сөздерді айта отырып, күн шуағына жапсыру </p> | |
Сабақтың соңы |
<p>Үй жұмысы. «Айгөлек», «Балдырған» журналдарының «Бала тілі - бал» деген айдарынан мәтіндегі оқиғаға ұқсас әңгімелер жинастырып келу. </p><p> Білім ағашы </p><p> Кері байланыс.Сабақтан алған әсерің</p><p> Ән: Анажаныммен аяқтау </p> |
Қосымша ақпарат
<p>Дифференциация - қабілеті жоғары оқушыларға қолдау көрсету. Өз бетінше туыстық атауларды табу. </p><p>Бағалау – жетістік критерийі арқылы</p>
Пікірлер(0)