Тазалық – денсаулық кепілі
Дүниетану. Тарих компоненті
Сынып:
1-сынып
Бөлім:
Дені саудың – жаны сау
Тақырып:
Тазалық – денсаулық кепілі
28.12.2019
108
0
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 1.1.4.1. жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру |
Сабақ мақсаттары | <p>Барлық оқушылар: жеке бас гигиенасы ережелерін біледі, гигиена құралдардын ажырата алады;</p><p> Көптеген оқушылар: Жеке бас гигенасының құралдарын біледі, ажырата алады және сақтайды; </p><p>Кейбір оқушылар: Жеке бас гигенасын сақтаудың маңыздылығын түсінеді және өзгені үйретеді; гигиена құралдарын өмірмен байланыстарды; </p> |
Бағалау критерийлер | жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығын түсінеді; |
Тілдік мақсаттар | гигиена – гигиена – hygiene Тазалық - чистота-cleanliness |
Құндылықтарды дарыту | Оқушының бойында тазалық денсаулықтың кепілі екендігін түсіндіру және бойына дарыту |
Пәнаралық байланыстар | сауат ашу, көркем еңбек, дүниетану |
АКТ қолдану дағдылары | Слайд |
Бастапқы білім | Денің сау болсын десең |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы Психологиялық дайындық – Шаттық шеңберін құрып, тілек тілеу (2 мин) |
<p>І.Психологиялық дайындық</p><p> -Балалар, Ботаның сандықшасында не бар деп ойлайсыздар? (әр нұсқа тыңдалады.)</p><p> -Олай болса мен жұмбақ жасырайын.</p><p> 1. 1.Ертемен күнде сен, қолыңды сүйкейсің. Кетіп кір ласың, тап-таза боласың. Бұл не? (Сабын) </p><p>2. Арқалығы сүйектен, Жапсырылған қылы бар. Тістен көрсе кірлерді, Тұра алмайтын жыны бар. Бұл не? (Тіс щеткасы)</p><p> 3) Қолы жоқ, сөзі жоқ, бірақ та тісі бар, Басыңмен ісі бар. Бұл не? (Тарақ) </p><p><br></p> | |
Сабақтың ортасы (36 мин) |
<p>І тапсырма – жұптық .</p><p> «Жарнама жасау» әдісі Зерттеу арқылы қорытынды шығару</p><p><br></p><p> <img src="/uploads/lesson_plans/5e07092206d15/images/5e070c9a2e6c5.png" style="width: 50%;">- ДӘРУМЕНДЕР</p><p><br></p><p> </p><p> <img src="/uploads/lesson_plans/5e07092206d15/images/5e070ca97f5dd.png" style="width: 50%;">- ДЕНСАУЛЫҚ</p><p><br></p><p> </p><p> <img src="/uploads/lesson_plans/5e07092206d15/images/5e070cb77168d.png" style="width: 50%;">- ТАЗАЛЫҚ</p><p><br></p><p>ІІ тапсырма : Ұжымдық тапсырма. «Алтын ереже» әдісі.Тақтаға ілінген суретке қарап гигиена ережесін құрастыру.<br></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e07092206d15/images/5e070d57c865b.png" style="width: 411px;"><br></p><p> </p><p> </p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p>ІІІ топтық жұмыс. «Мен зерттеушімін» әдісі- жеке бас гигиена құралдарын зерттеу. Әр топ сабын, шампунь, тіс пастасының пайдасы мен зиянды жақтарын анықтайды </p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e07092206d15/images/5e070df4b89ad.png" style="width: 122px;"></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e07092206d15/images/5e070e007483c.png" style="width: 127px;"></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e07092206d15/images/5e070e08d0c10.png" style="width: 122px;"></p><p><br></p><p><br></p><p style="text-align: center; ">Сергіту сәті</p><p style="text-align: center; "> </p><p> ІV-тапсырма Жеке жұмыс «Мен білемін» әдісі . </p><p>Берілген сөйлемдерді толықтыру </p><p>Ауырып қалған жағдайда......(дәрігер) кеңесін алу </p><p> -Тамақтанар алдында.........(қол жуу);</p><p> -Көкөністер мен жемістерді........(жуып жеу);</p><p> -Әр жексенбі күндері......(жуынып тырнақты алу);</p><p> -Тамақтан кейін ауызды........(.шаю);</p><p> -Күніне 2 рет..........(тісті тазалау)</p><p><br></p><p><br></p><p> </p><p> V-тапсырма “Суреттер сөйлейді” тәсілі </p><p> Оқушыларға суреттер таратылады. </p><p>Сол суреттерді топтастырады </p><p><br></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e07092206d15/images/5e070fb57dda4.png" style="width: 25%;"> <img src="/uploads/lesson_plans/5e07092206d15/images/5e070fc2da9a7.png" style="width: 25%;"><br></p> | <p>І тапсырма - Қ\Б: семантикалақ карта арқылы бағалау</p><p>Топтар<br></p><p> І топ </p><p> ІІ топ</p><p> ІІІ топ</p><p>Дескриптор:- дәрумендер туралы ақпарат алады;<br></p><p> -Алған ақпараттарын зерттейді </p><p> - Денені шынықтыру мен тазалық сақтау </p><p>-денсаулықты сақтаудың басты шарттары екенін айтады </p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p>ІІ тапсырма Қ\Б: Әр дұрыс жауапқа гигиена құралдары беріледі Дескриптор:-Суретке мұқият қарайды<br></p><p> -Сурет арқылы гигиена ережелерін құрастырады </p><p><br></p><p><br></p><p>ІІІ тапсырма. Қ\Б: Топтық бағалау арқылы «Жас зерттеушілер» тобын анықтау Дескриптор:-Берілген тапсырма бойынша ізденеді; -мәлімет алады -Осы құралдардың пайдасы мен зиянын</p><p><br></p><p><br></p><p> </p><p>ІV тапсырма.Қ\Б: Дайын жұмысты жинап алып әр оқушы жауабы тексеріледі, әр дұрыс жауапқа сабын түрлері беріледі Дескриптор: -Дұрыс жауапты таңдайды -Сөйлемдерді толықтырады</p><p><br></p><p> </p><p>V тапсырма.Қ/б Әр дұрыс жауапқа «ұқыпты бала» деген белгі беріледі Дескриптор: -оқушылар суретті мұқият қарайды; -суреттің орнын анықтайды; </p> |
Сабақтың соңы (2 мин) |
<p> <img src="/uploads/lesson_plans/5e07092206d15/images/5e071067ae738.png" style="width: 145px;"> Мен бәрін жақсы орындадым, менің көңіл күйім тамаша! </p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e07092206d15/images/5e071076d924d.png" style="width: 124px;"> Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым. </p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e07092206d15/images/5e0710836e609.png" style="width: 125px;"> Мен тапсырманы орындай алмадым, менің көңіл күйім жоқ </p> |
Пікірлер(0)