Әке көрген оқ жонар
Қазақ тілі мен әдебиеті
Сынып:
6-сынып
Бөлім:
Отан отбасынан басталады. М. Әуезов «Абай жолы» романы, «Қайтқанда» тарауы (үзінді)
Тақырып:
Әке көрген оқ жонар
27.12.2019
75
2
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | А2 Тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтау. Ұлттық сөз әдебі мен этикеті формаларын сақтау |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Тақырып бойынша диалогті бастайды, жалғастырады, аяқтайды. Оқушылардың көпшілігі: Тақырып бойынша диалогті бастайды, жалғастырады, аяқтайды. Мүмкіндігінше сөз әдебі мен этикет формаларын сақтайды Кейбір оқушылар: Тақырып бойынша диалог аяқтайды, ұлттық сөз әдебі мен этикеті формаларын сақтайды. |
Бағалау критерийі | <p>1.Тақырып бойынша диалогті бастайды, жалғастырады, аяқтайды </p><p> 2.Тақырып бойынша диалог құрастырған кезде ұлттық сөз әдебі мен этикеті формаларын сақтайды. </p> |
Оқу дағдыларының деңгейі | Білу. Түсіну. Қолдану. |
Құндылықтарға баулу | Тарихтың, мәдениет пен тілдіңбіртұтастығы (өзарасыйластық, еңбексүйгіштік) |
Пән аралық байланыс | Өзін-өзітану, әдебиет |
Алдыңғы білім | «Әке мен бала» Ы.Алтынсарин |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (2 мин) |
<p>1. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Ынтымақтастық ахуалды қалыптастыру</p><p> «Қос шеңбердегі комплименттер» </p><p> Оқушылар екі шеңберге (ішкі және сыртқы) бөлініп, бір-біріне жүзін қаратып тұрады. Ішкі және сыртқы шеңберде бір-біріне бет қаратып тұрған оқушылар кезектесіп бір-біріне комплимент айтуы керек. Содан кейін ішкі шеңбердегілер оң жаққа бір адым жасап, алдында алмасып тұрған басқа оқушымен комплименттермен алмасады. </p> | |
Сабақтың басы (2мин) |
Сыныпты топтарға бөлу «Мозайка әдісі» бойынша топтарға бөлу.Шаңырақ пен әке бейнеленген суреттерді құрастырып ,сұрақ-жауап арқылы сабақтың тақырыбын ашамыз.Сабақтың мақсаттары мен бағалау критерийімен таныстырамыз. | Әке, шаңырақ бейнеленген суреттер |
Үй тапсырмасын тексеру (4мин) |
<p>Үй тапсырмасын тексеру</p><p> Топтық жұмыс «Хикая картасы» бойынша алдыңғы сабақтағы «Әке мен бала» әңгімесінің мазмұнын еске түсіру. (Сабақ барысында ынталандыру мақсатында оқушылар тапсырма орындаған сайын шартты белгілер таратылады, мадақтау сөздері айтылады) </p> | Хикая картасы |
Дескриптор (2мин) |
<p>Дескриптор</p><p>«Ой шақыру» стратегиясы жеке жұмыс</p> | |
Сабақтың ортасы (8 мин) |
1-тапсырма(топтық жұмыс) | <p>Сөздіктерді пайдалану</p><p>(қажет болған жағдайда) </p><p> Кесте Видеофильм</p><p>https//yotu.be/LxbudWHXZe4 </p> |
Сабақтың ортасы (13мин) |
2-тапсырма«Stop-кадр»(жұптық жұмыс) | <p>Сөздіктерді пайдалану</p><p> (қажет болған жағдайда) Кесте Видеофильм https//yotu.be/LxbudWHXZe4</p> |
Сабақтың соңы (5мин) |
«Сұрақты қағып ал» әдісі (Топтық жұмыс) | Бұршақ салынған қапшық |
Кері байланыс (2мин) |
Кері байланыс | Әр оқушыға жеке парақ таратылады. |
Үй тапсырмасы (2мин) |
Үй тапсырмасы |
Файлдар:
Файлды ару
Әке көрген оқ жонар
Пікірлер(0)